Jump to content

Alergatura Printre Blocuri

Recommended Posts

Salutare.

Ca sa elimin de la inceput orice banuiala: nu am motocicleta, sunt "conservar", poate ca mi-as dori una, dar nu de asta m-am inregistrat.

Pentru cei din Bucuresti, care il cunosc pe cel cu toba modificata care sambata pe la 7 jumate alerga pe Sos. Berceni intre Aparatorii Patriei si piata din fata spitalului 9 pe o motocicleta verde va rog sa ii transmiteti urmatorul mesaj.

Iti multumesc din partea tatalui meu care este grav bolnav ca esti atat de amabil incat sa il tii treaz turand motorul cat mai mult in timp ce alergi pe soseaua din fata blocului meu. In acelasi timp iti urez cu toata bucuria si ardoarea de care sunt in stare sa te opresti in primul copac si sa te ranesti atat de grav incat sa stai cu saptamanile pe patul de spital. Nu, nu iti doresc sa mori. Dar vreau sa te chinui, sa iti revii dar cu sechele incat sa nu mai poti merge pe motor in viata ta. Si la fel de tare iti doresc sa ajungi in situatia mea, in care sa stai langa unul din parintii tai pe care sa il tii de mana dorindu-ti sa adoarma iar langa geamul tau, la parter sa fie unul care tureaza un motor, fie el de motocicleta sau de masina.

Vreti sa imi stergeti contul...n-aveti decat. Vreti sa dezbateti? E inutil. Dar n-aveti decat sa o faceti. Prin ceea ce s-a intamplat azi sunt scarbit de o parte din comunitatea voastra. Vreti sa va cereti scuze daca sunteti cu musca pe caciula? Mai bine ganditi-va de doua ori inainte sa alergati printre blocuri cu motorul urland. Mai sunt copii mici, mai sunt oameni in varsta sau oameni bolnavi. N-am nevoie de scuze. Dar poate altii vor avea norocul sa va ganditi de doua ori. Ii cautati justificari? E, asta chiar as fi curios sa aflu.

In orice caz, cu o singura exceptie...drum fara accidente.

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imi pare rau ptr tine. stiu cum este. si mie imi place zgomotul unui motor, dar acolo unde trebuie. cred ca aceeasi urare am dat-o si eu vara trecuta alora care aveau placerea de a merge in trepta intai supraturat.

cine vrea zgomot, sa mearga in camp, ca nu deranjeaza pe nimeni. eu cand merg cu cate un motor mai zgomotos, nu stiu cum sa merg cat mai subturat, ca sa nu ma lipesc de vreo urare...

Din pacate ce spui tu, ACTIPILD,este adevarat unii sar limita bunului simt in privinta zgomotului produs de motocicleta lui,dar asta nu inseamna ca toti santem la fel.

Sant si conservari care merg cu rable de masini care scot fum deranjand pe cei din jur sau parcheaza aiurea etc.

concluzia este una pentru ambele categorii :PADURE FARA USCATURI NU EXISTA !!

Eu nu am sustinut ca sunteti toti la fel.

Am si eu prieteni care au motoare. Eu nu am boala pe toti cu motocicleta. Si pe mine m-a ros la un moment dat si inca nu mi-a trecut. Eu am boala pe cei care sunt de-a dreptul nesimtiti. Vrea sa se plimbe? N-are decat. Dar nu sa-mi faca mie geamurile zob. Va jur ca mi-a venit sa ma duc jos si sa leg o sarma intre stalp si gardul de la zona verde. Evident n-am facut-o.

Si A-L-E-X, hai sa iti mai spun o treaba: i-am spus tatalui meu ca am pus acel mesaj pe forum. Si a tinut si el sa ii transmita personajului un mic mesaj. Suna asa: Iti recomand sa nu mai deranjezi oamenii.

Te inteleg pe deplin si te compatimesc.Sunt motociclist (dar si conservar) dar aici iti scriu in calitate de tata al unei fetite in varsta de 1 luna.Chiar daca nu iti pot garanta ca var disparea vreodata impresarii de genul celui descris de tine , nu imi ramane ducat sa urez tatalui tau insanatosire grabnica iar tie multa rabdare.

iti pot spune ca timpul mai vindeca din ranile sufletului.eu azi am avut parastasul fratelui meu mort in accident auto acum 2 ani.aproape ca l-am iertat pe turcul care mi l-a omorat cu un tir.resemnarea vine cu trecerea timpului

Edited by nelux

112 te directioneaza la 9544.

Le-am facut si politiei scandal, erau trei masini, iar doi dintre ei stateau la palavre la scuar.

Ulterior maica-mea a sunat si ea la politie si cica trimit aia echipaj. Evident, la vreo 10 minute iar urla motorul pe strada.

Asa ca politistilor.....ceva de dulce.

Eu am termopane cu izolatie fonica. Asta rezolva sigur problema, daca altceva nu....

112 te directioneaza la 9544.

Le-am facut si politiei scandal, erau trei masini, iar doi dintre ei stateau la palavre la scuar.

Ulterior maica-mea a sunat si ea la politie si cica trimit aia echipaj. Evident, la vreo 10 minute iar urla motorul pe strada.

Asa ca politistilor.....ceva de dulce.

stii ce-ti doresc eu tie?.. sa-ti pui dracu termopane si sa nu mai urezi lucruri d-astea de bine altora. vezi ca sunt multe firme care iti dau geamuri termopane si in rate :D

IL INVIT PE MOTOCICLIST SA II DEA FORJA INTRE METRO BERCENI SI BIG BERCENI VIA METALURGIEI....ca sa nu mai deranjeze mosii si sa ii faca si mie placere sa aud ceva frumos....felicitari...

IL INVIT PE MOTOCICLIST SA II DEA FORJA INTRE METRO BERCENI SI BIG BERCENI VIA METALURGIEI....ca sa nu mai deranjeze mosii si sa ii faca si mie placere sa aud ceva frumos....felicitari...

:rock: :D

Puya AM termopane.

Dar vezi tu...cancerul de plamani te face sa nu poti sa respiri si sa te sufoci. Iar cand nu poti sa respiri creierul te face sa vrei sa ai cat mai mult aer adica sa stai cu geamurile DESCHISE. Sunt ferm convins ca ai IQ-ul suficient de ridicat incat sa poti face o legatura intre AER - geam DESCHIS - zgomot.

Daca nu, incearca o lingurita de untura de peste in fiecare zi dimineata. Am auzit ca face minuni.

Guest EnduroMania

@actzipild ai perfecta dreptate. Poate o sa citeasca motociclistul pe aici si o sa se calmeze. Dar frate niciodata sa nu doresti cuiva un accident de motocicleta. Din foarte putine scapi viu. Si chiar si atunci, nu scapi intreg. Cât despre tatal tau, no comment. Probabil ca cei mai multi care au postat aici s-au gandit la el de nu te'au injurat sau nu ti'au facut urari de "bine" si in aceeasi situatie sunt si eu.

Multa bafta tzie si numai bine tatalui tau!

Puya AM termopane.

Dar vezi tu...cancerul de plamani te face sa nu poti sa respiri si sa te sufoci. Iar cand nu poti sa respiri creierul te face sa vrei sa ai cat mai mult aer adica sa stai cu geamurile DESCHISE. Sunt ferm convins ca ai IQ-ul suficient de ridicat incat sa poti face o legatura intre AER - geam DESCHIS - zgomot.

Daca nu, incearca o lingurita de untura de peste in fiecare zi dimineata. Am auzit ca face minuni.

nimeni nu cred ca si a batut joc de tine...daca nu e bine ...mai exista si spitalu...asa ca nu mai face tu urari de "bine"...daca asa urla motocicleta ce vrei ?...

@actzipild ai perfecta dreptate. Poate o sa citeasca motociclistul pe aici si o sa se calmeze. Dar frate niciodata sa nu doresti cuiva un accident de motocicleta. Din foarte putine scapi viu. Si chiar si atunci, nu scapi intreg. Cât despre tatal tau, no comment. Probabil ca cei mai multi care au postat aici s-au gandit la el de nu te'au injurat sau nu ti'au facut urari de "bine" si in aceeasi situatie sunt si eu.

Multa bafta tzie si numai bine tatalui tau!

:D

Puya AM termopane.

imi pare rau pt tatal tau,dar daca tot zici ca ii trebuie aer si liniste,de ce nu-l duci la spital? si acolo poti sta cu el,si e si liniste,si nu trebuie sa mai injuri tu motociclistii,ca nu e strada ta,e drum public.ai masurat tu zgomotu motocicletei sa vezi ca e peste limitele legale?

Eu nu i-am injurat pe toti. Doar pe unul singur.

Si crede-ma, cand auzi zgomotul de la peste 1 km distanta iar el nu se vede e destul de clar ca nu e zgomotul in limite legale.

Cat despre spital...mai are o saptamana de viata. Nu e transportabil. Plus ca ingrijirile din spital sunt nule, ca nu mai au ce sa ii faca.

Nu am nimic cu motociclistii in general. Ii protejez in trafic, stiu ca in comparatie cu o masina sunt mult mai fragili. Dar una e sa alerge pe sosele in afara oraselor, cu sau fara tobe modificate, gaurite sau cum or fi ele si alta e sa urle motorul ala intre blocuri.

Si ca sa mai lamuresc o treaba, pana mi se da exemplul cu cei care alearga masinile fara toba, cu toba gaurita, in basini pe strazile principale: am exact aceeasi parere ca si despre personajul de care am scris prima oara. Imi e greata de ei.

zgomotul scos de motociclete este util in siguranta motociclistilor..dupa ce ca nu suntem vazuti,daca n-am fi nici auziti am avea mai putin de o saptamana de viata,iti spun eu.. :D

Locuiesc in Bucuresti, la bloc. Deasupra plange copilul vecinei, in stanga latra cainele vecinului, afara, la ora 7, masina de gunoi face o galagie infernala, vecinii darama garajele ( directiva de la primarie ), o masina cam de aceeasi varsta cu mine face un zgomot criminal.

Sa-i linsez pe toti cei care ma deranjaza? Sa inchid gura bebelusului? Sa schimb programul la Rebu? Sa-l oblig pe omul cu masina sa o duca la Remat? Sa chem hingherii?

Ii accept asa cum ma accepta si ei.

Daca cel cu motocicleta, sta si o tureaza sub geamul tau, sau trece de o mie de ori pe zi.... ai incercat sa vorbesti cu el cat se poate de amabil?

Edited by a_deea

Eu zic ca nu e normal sa ii doresti acelui om moartea,pentru ca el nu ti-a dorit tie vreun rau.Lucrul pe care-l face si te deranjeaza pe tine si pe tatal tau si anume galagia nu e facuta cu intentia de a face rau,pe cand tu chiar ii doresti raul.Analizeaza un pic situatia,inteleg ca esti necajit si imi pare rau pentru tatal tau...

PS. Puteai sa te duci si sa ii faci semn sa opreasca daca tot spui ca se plimba pe strada aia incontinu.Ii explicai situatia si cred ca intelegea asa cum am inteles si noi

Stiu asta. De aia am ochii cat cepele cand va aud in trafic. Numai ca in trafic e una, pe o strada relativ goala pe care alergi dintr-un capat in celalalt dupa care te intorci si o iei iar e alta.

Omu are cat se poate de multa dreptate,ai toba sport sau modificata urla motoru,e deranjant insa nu zice nimeni nimic daca treci odata pe strada,da daca te freci toata noaptea pe aceeasi strada e normal ca te injura lumea,si mie oricat de mult imi place sunetul unui motor, sa fiu in situatia omului asta scoteam pusca pe geam si ii aliceam curu'