Sari la conținut

S-a Facut Ca Da Peste Mine


weebs
 Share

Postări Recomandate

Desi vad ca topicul s-a calmat, nu pot sa nu zic cat de e de periculos judetul Arges. Nu am patit-o inca cu motorul, dar in calatoriile mele cu Clio s-au intamplat tot soiul de faze ciudate pe acolo.

 

In speta Dacii cu kamikaze maro la volan care voiau sa ma scoata din sosea sau se luau la concurs. Prin sate, peste 90 kmh, din bun simt renunt la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Avem si romanasi dinastia!

 

eram la semafor,apare un Fiat langa mine,aproape sa ma atinga,si incepe sa-l tureze si sa exerseze schimbatorul. La care eu ii spun: nu te mai chinui tinere, ca nu ai sorti de izbanda.Conserva tare are o tona iar motorul nici 200kg. La care el zice ca are aproape 100CP si pleaca in tromba ...evident fara sa schimb intr-a 2 eram departe de el,dar la urmatorul semafor iar vine. Ce sa-i faci,l-am lasat in voia sortii sa ma depaseasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem si romanasi dinastia!

 

eram la semafor,apare un Fiat langa mine,aproape sa ma atinga,si incepe sa-l tureze si sa exerseze schimbatorul. La care eu ii spun: nu te mai chinui tinere, ca nu ai sorti de izbanda.Conserva tare are o tona iar motorul nici 200kg. La care el zice ca are aproape 100CP si pleaca in tromba ...evident fara sa schimb intr-a 2 eram departe de el,dar la urmatorul semafor iar vine. Ce sa-i faci,l-am lasat in voia sortii sa ma depaseasca.

 

astia nu au idee ce inseamna o motocicleta... si eu am patit asa dar ala mai cu capul pe umeri s-a linistit instantaneu cand i-am aratat cum suna la 12.000 de ture :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faze de-astea cu ambalari de motoare la semafor patesc in fiecare zi... :wave:

Eu am alta tactica..Aseara ma plimbam si io ca tot omu prin oras.. La un semafor vine unu tuns scurt, max 19 ani si o zi, fufa bruneta in dreapta, el intr-un clio parca, sau golf, cu 2 usi, .. .la semafor in dreapta mea, tot ambala motoru si se facea ca pleaca cu scart. io m-am uitat la el, am ambalat scurt motoru ca si cum as fi facut concurs cu el. Cand s-a pus verde, io am plecat linisitit, el i-a dat scaaaaart luuuung de tot, sa fie sigur ca ma face... La 500 de metri era alt semafor- cu coloana de masini. L-am ajuns lejer cu maxim 50km/h, am trecut linistiti printre masini - ambaland motoru nitel cand am trecut pe langa el. :drums: . a scos capu pe geam si nu stiu ce trancanea acolo, mie mi se cam rupea de el - si mi-am vazut linisitit mai departe de plimbarica mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faze din astea am tot patit si eu prin Bucuresti chiar daca nu am motor de viteza dar anul trecut a fost o faza tare pe Mihai Bravu. O Dacie papuc plina cu tarani in dreapta mea. La un moment vad ca face catre mine. Am zis ca poate era o groapa. Putin mai incolo la fel dar de data asta se aud rasetele dihaniilor din masina. M-am speriat foarte tare a doua oara ca erau si linii de tramvai acolo. La stop m-am dus la sofer si i-am explicat ca e foarte periculos pe motor, ca puteam sa cad, sa ajung sub un camion sau sub tramvai si sa mor. In momentul ala i s-au invartit rotitele si abia atunci a realizat jigodia ce a facut. Si-a cerut scuze si mi-a spus ca nu si-a dat seama ca se poate intampla asa ceva. Deci ei habar n-au ce inseamna sa fii pe moto! :drums:

De-aia, repet, e nevoie de AMR si de campanii la tv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe filme, abia astept sa vad un motociclist cum scoate pistolul din rucsac si ii da 3 gloante in cap la cioroi.....doar vise,realitatea e alta. Romania,tara tuturor gunoielor,nu pot sa ies cu motorul fara sa injur la fiecare 500 m,cum mortii masii s-or nimerit toti prostii la noi.

 

Mi-as dori din tot sufletul sa prinda niste cioroi dintr-un mertan un motociclist ....si din spate sa vina pretenii lui asa vreo 20......sa ii dea la spinare la cioroi pana il albeste f***i mortii masii

 

Spunea cineva ca dam m**e doar pe forum,ei nu e chiar asa,unii ii mai si injura sau le bate in geam,si mai spunea cineva ca nu toti tiganii is asa......cum pana mea ca eu in viata mea nu am vazut tzigan cinstit. Le doresc moarte aspra tuturor, am s-o spun toata viata mea!

mai uita-te la televizor....acum 1 an a fost un caz in buc cu un moto si un taxi ,riderul suparat k boul ala tot se dadea la el a scos trancanul si i-a facut masina zob :cheers: .in plus militia l-a cautat pe rider pana a vomitat :cheers: .asa se face... :cheers: respect riderului,dak ma aude.dak a-ti fi toti asa s-ar mai da dracu la motociclisti si nici ala.....dar multi sunt baiatu' lu mami si a lu tati si plang pe forum.sa-mi bag p*** in ele de ciori si in toti jegosii care fac asemenea gaesturi in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati voi tiganii.. ii intelegem sunt prosti si ANALfabeti ...dar sa vb despre femei ..am scuter de 2 sapt... si pot sa zic ca merg fara nici o problema, respect toate semnele de circulatie..dar 80% din femei sunt prea proaste in loc sa stea la cratitza ...ele conduc domne`... de 7 ori era s`o patesc din cauza femeilor la volan si de 3 ori am crezut ca ajung in spitel din cauza lor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este... noi trebuie sa ne ferim ca altii nu ne feresc pe noi...

asfalt uscat si ochii mari la tigani, femei (unele), si "barbati" in ghilimele pt ca barbatii care nu au treaba cu volanul putem sa ii bagam la categoria femei(si blonde)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uneori e simplu : nu te-a tavalit, dar era cat pe ce si esti plin de draci, dai bataie pana cade.

 

PUTETI SA MA CONTRAZICETI CAT VRETI ( unii )

 

 

acum o luna si un pic l-am batut pe unu la Casin la semafor in fata bisericii pana s-a saturat el si s-a suit in masina si a plecat, iar ieri am dat peste unul care mi-a luat fata complet la viteza mica, mi-am dat casca jos din cap si am fost cat se poate de tigan (balacareala + flegme+tot tacamul)

 

 

razbunarea e arma prostului, dar ESTE CAT SE POATE DE DULCE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un amic foarte bun care s-a tavalit acum o luna pe calea giulesti, Sotirescu Alexandru cu un RSV Mille caruia i-a intors in fata de pe banda unu pe a doua, un batran cu o dacie de galati.

 

Urmari : amicul meu este in pat acasa cu 2 tije in picior (femur rupt sau fracturat), motor distrus complet, mosul liber pe strazi.

 

Chirurgul ortoped (macelar) a cerut 40 milioane ca sa il opereze. Mosul a stat de vorba cu parintii baiatului si a spus ca vine si le da niste peste si 2 gaini.

 

Ce e drept si o recunoaste si el este ca a avut un pic peste limita legala, adica 70-75 km/h, numai ca totul s-a intamplat din scurt.

Am fost ieri pe la el si crede-ma ca daca iti vezi un amic asa, iti vine sa iti bagi p**a in tot. Are muschii atrofiati in adevaratul sens al cuvantului de la atata stat in pat si a spus ca acum daca ii dai bani multi nu se mai suie pe motor (vis distrus - probabil si sper ca este pe moment)

 

Ce a patit el este un caz fericit :cheers:

 

 

prostia si inconstienta se plateste

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un post inceput ok(o poveste care se tot repeta si o intalnim cu totii) si care o da puternic in penibil prin oamenii care scriu si ideea pe care o sustin! Voi astia grozavi cu bataia.. niciodata nu s-a intamplat sa gresiti? fata de un pieton, sofer sau alt coleg de moto?? never ever? eu zic sigur ca da, si nu o singura data! pentru ca toti gresim. Daca tu mare ROMAN, il caftesti pe un tigan care greseste(asta nu inseamna ca ii halesc ci doar ca greseala nu are culoare!).. pai tiganul (mai prost.. statistic vorbind) daca te prinde pe tine ca ai gresit ar cam fi cazul sa te omoare prin tortura sau cum? Cu ce esti mai bun decat un tigan? Si ce incurajezi in felul asta? Ma pui pe mine in pericol cand ma dau cu motoreta si il intalnesc pe prostul care a gresit fata de tine si se hotaraste sa se razbune pe mine ca toti motociclistii "e" satanisti si "e" la fel! Pai in cazul asta sa nu vin sa iti dau si eu tie omorul dupa ce il caftesc bine si pe ala si pe mama lui ca l-a nascut si pe politistul care i-a dat carnet si dealerul care i-a vandut masina?? si eu care credeam in evolutie.. :cheers:

 

mai uita-te la televizor....acum 1 an a fost un caz in buc cu un moto si un taxi ,riderul suparat k boul ala tot se dadea la el a scos trancanul si i-a facut masina zob :cheers: .in plus militia l-a cautat pe rider pana a vomitat :lol: .asa se face... :cheers: respect riderului,dak ma aude.dak a-ti fi toti asa s-ar mai da dracu la motociclisti si nici ala.....dar multi sunt baiatu' lu mami si a lu tati si plang pe forum.sa-mi bag p*** in ele de ciori si in toti jegosii care fac asemenea gaesturi in trafic.

Editat de Boogie2bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un post inceput ok(o poveste care se tot repeta si o intalnim cu totii) si care o da puternic in penibil prin oamenii care scriu si ideea pe care o sustin! Voi astia grozavi cu bataia.. niciodata nu s-a intamplat sa gresiti? fata de un pieton, sofer sau alt coleg de moto?? never ever? eu zic sigur ca da, si nu o singura data! pentru ca toti gresim. Daca tu mare ROMAN, il caftesti pe un tigan care greseste(asta nu inseamna ca ii halesc ci doar ca greseala nu are culoare!).. pai tiganul (mai prost.. statistic vorbind) daca te prinde pe tine ca ai gresit ar cam fi cazul sa te omoare prin tortura sau cum? Cu ce esti mai bun decat un tigan? Si ce incurajezi in felul asta? Ma pui pe mine in pericol cand ma dau cu motoreta si il intalnesc pe prostul care a gresit fata de tine si se hotaraste sa se razbune pe mine ca toti motociclistii "e" satanisti si "e" la fel! Pai in cazul asta sa nu vin sa iti dau si eu tie omorul dupa ce il caftesc bine si pe ala si pe mama lui ca l-a nascut si pe politistul care i-a dat carnet si dealerul care i-a vandut masina?? si eu care credeam in evolutie.. :cheers:

 

tati, uite cum sta treaba...

 

cu totii gresim, dar atunci cand gresesti, lasi ciocu mic si iti asumi vina.

 

Eu asta tare cu bataia hai sa iti detaliez un pic pataniile mele...sunt 2 care m-au cam afectat (nu vorbesc de cele unde colegii de trafic isi recunosc greseala)

 

Arabul pe care l-am batut la Casin m-a inghesuit intentionat langa bordura de 3 ori..pentru ce ?

 

Ieri cand am venit de la servici, mi-a luat unul complet fata (noroc ca am avut viteza mica - abea plecasem de la semafor), pune frana se uita la mine, da din umeri si il buvneste rasul. Il intreb daca nu are oglinzi si foarte recalcitrant ma intreaba de ce vorbesc eu asa cu el. Ma scuipa, ma injura si ma ameninta ca se da jos din masina si imi sparge motorul. Imi pare rau ca nu a facut-o cu toate ca am pus motorul in intersectie pe cric si l-am invitat sa faca treaba asta.

 

 

fiecare reactioneaza dupa cum il duce capul, pentru ca pana la urma este vorba de viata mea, de pielea mea. Iti este frica ca maine poimaine te va tavalii unul cu care am avut eu altercatii? Foarte simplu : lasa-te de motociclism sau ia atitudine. Si hai sa lasam gargara cu evolutia si asa mai departe, sa nu uitam unde traim.

 

 

no offence, dar atunci cand este vorba de mine nu ma mai gandesc la tine :cheers: in rest numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai asa.. cu parenteza asta : (nu vorbesc de cele unde colegii de trafic isi recunosc greseala).. dau eu o bere :cheers: .. dar din postul de mai devreme pareai unul dintre cei mentionati de tine. :cheers:

 

 

tati, uite cum sta treaba...

 

cu totii gresim, dar atunci cand gresesti, lasi ciocu mic si iti asumi vina.

 

Eu asta tare cu bataia hai sa iti detaliez un pic pataniile mele...sunt 2 care m-au cam afectat (nu vorbesc de cele unde colegii de trafic isi recunosc greseala)

 

Arabul pe care l-am batut la Casin m-a inghesuit intentionat langa bordura de 3 ori..pentru ce ?

 

Ieri cand am venit de la servici, mi-a luat unul complet fata (noroc ca am avut viteza mica - abea plecasem de la semafor), pune frana se uita la mine, da din umeri si il buvneste rasul. Il intreb daca nu are oglinzi si foarte recalcitrant ma intreaba de ce vorbesc eu asa cu el. Ma scuipa, ma injura si ma ameninta ca se da jos din masina si imi sparge motorul. Imi pare rau ca nu a facut-o cu toate ca am pus motorul in intersectie pe cric si l-am invitat sa faca treaba asta.

fiecare reactioneaza dupa cum il duce capul, pentru ca pana la urma este vorba de viata mea, de pielea mea. Iti este frica ca maine poimaine te va tavalii unul cu care am avut eu altercatii? Foarte simplu : lasa-te de motociclism sau ia atitudine. Si hai sa lasam gargara cu evolutia si asa mai departe, sa nu uitam unde traim.

no offence, dar atunci cand este vorba de mine nu ma mai gandesc la tine :cheers: in rest numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Iti recomand sa nu fii c_retin.. Probabil in Tulcea nu gasim tigani, ca in rest e plina tara de ei.

 

 

Care Tulcea frate ca omul e din Covasna,In Sfantul Gheorghe judetul Tulcea nu prea ai sa gasesti mijloace de transport pe uscat.

Sunt si aici destui cioroi nu-i problema iar mentalitatea e aceasi ca oriunde :cheers:

 

Incidente facute intentionat nu am avut,o faza naspa am avut cu un nene cu un Opel astra care era sa dea peste mine in conditii similare in care avusesem accident cu 1 sapt inainte(ma incadrasem pe banda1 sa fac la dreapta si el a vrut sa depaseasca coloana de pe banda2 care se facuse la trecere de pietoni) ,ma duc dupa el ii arat semnul pacii si ma opresc mai incolo sa intorc.Cand omul se opreste in dreptul meu ma ameninta si ma intreaba "al cui esti tu ma? nu sti codul rutier?",ma iau la cearta cu el fara sa il injur,el continua sa ma ameninte ca ma termina ca o sa vad eu si lolouri de genul si pana la urma plec.Apoi am aflat ca e politist,a trecut mai bine de 1 luna si vad ca nu mi-a facut nimic.Bine ca omul citise codul rutier la partea cu semne obscene dar banuiesc ca pentru partea cu asiguratul la schimbatul benzii trebuia sa stie tot alfabetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tati, uite cum sta treaba...

 

cu totii gresim, dar atunci cand gresesti, lasi ciocu mic si iti asumi vina.

 

Eu asta tare cu bataia hai sa iti detaliez un pic pataniile mele...sunt 2 care m-au cam afectat (nu vorbesc de cele unde colegii de trafic isi recunosc greseala)

 

Arabul pe care l-am batut la Casin m-a inghesuit intentionat langa bordura de 3 ori..pentru ce ?

 

Ieri cand am venit de la servici, mi-a luat unul complet fata (noroc ca am avut viteza mica - abea plecasem de la semafor), pune frana se uita la mine, da din umeri si il buvneste rasul. Il intreb daca nu are oglinzi si foarte recalcitrant ma intreaba de ce vorbesc eu asa cu el. Ma scuipa, ma injura si ma ameninta ca se da jos din masina si imi sparge motorul. Imi pare rau ca nu a facut-o cu toate ca am pus motorul in intersectie pe cric si l-am invitat sa faca treaba asta.

fiecare reactioneaza dupa cum il duce capul, pentru ca pana la urma este vorba de viata mea, de pielea mea. Iti este frica ca maine poimaine te va tavalii unul cu care am avut eu altercatii? Foarte simplu : lasa-te de motociclism sau ia atitudine. Si hai sa lasam gargara cu evolutia si asa mai departe, sa nu uitam unde traim.

no offence, dar atunci cand este vorba de mine nu ma mai gandesc la tine :cheers: in rest numai bine

 

 

 

kkkkkk.ai facut bine tati ,dar sa ti zic unde gresim noi motociclistii

nu suntem uniti frate,la dobitoci trebuie sa le rupem oglinzile sa le zgariem masinutele ale de zeci de mii de euro,iti zic eu ca doare mai tare ca bataia

eu am ceva ani in italia si am ceva amici motociclisti,si sa stii ca toti figurantii in marea lor majoritate au platit ,in ultimul timp aveam bilute de metal pt ei [[ partea naspa ca mai toti figurantii astia erau straini,romani,albaneji,marochini.....]]

 

astia care ii doare in p.... de noi in trafic si nu ne respecta tre sa ii facem noi sa ne respecte

pai in p.... mea ,acuma 2 sap eram in plecati in grup de 5 la o plimbarica si intrun viraj sa gasit unu, cu (cuvant urat) de masina de 80 de cai sa nu ne lase sal depasim ,idiotul se incorda,tovarasu meu se baga in depasire si tampitul si el ,mai avea putin si il trimitea in zid

il depasim toti si ii aratam semnu cuvenit

animalu se incordeaza mai tare,si vine dupa noi,ne oprim si vine la noi si ne intreaba pt ce am facut semnele alea?cum trebuia sa reactionam noi????????

i-am zis de toate {boul era toata familia in masina},dar sunt sigur ca nu sa invatat minte,injuraturile nu dor.

 

-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...