Sari la conținut

Accident Mortal Constanta - 12.05.2007


TAZ99
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 17.00 a avut loc pe centura Constantei un accident in urma caruia motociclistul a decedat pe loc. Din cate am aflat motociclistul a intrat in spatele unui camion care a franat brusc. Pe asfalt erau 2 casti, dar

numai corpul neinsufletit al motociclistului. Probabil ca celalalt pasager a fost dus la spital

 

Dumnezeu sa-l ierte !!!

post-7785-1178986780_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deja e prea mult. bai ce cacao se intampla? parca este ireal. oameni buni cascati ochii bine in jur. dumnezeu sa-l ierte si sa il odihneasca in pace. sper ca nu mai sunt alte victime. bine ca nu il cunosc, caci ar fi fost si mai greu.

nici nu mai este nevoie de detalii, sau a cui a fost vina. conteaza ca un om si-a pierdut viata dintr-o plimbare....

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja e prea mult. bai ce cacao se intampla? parca este ireal. oameni buni cascati ochii bine in jur. dumnezeu sa-l ierte si sa il odihneasca in pace. sper ca nu mai sunt alte victime. bine ca nu il cunosc, caci ar fi fost si mai greu.

nici nu mai este nevoie de detalii, sau a cui a fost vina. conteaza ca un om si-a pierdut viata dintr-o plimbare....

:angry:

 

si-a pierdut viata din cauza ca a fost prost .... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, poate as fi zis la fel, dar este posibil ca intr-un moment de proasta inspiratie sa faci o greseala fatala. si eu sunt adeptul "selectiei naturale", dar este posibil sa fi f bun, dar sa faci la un moment o greseala mica, dar fatala. de ex eu am intalnit o gramada de camoiane/turisme fara semnalizare pe frana. cand stai in trena tirului, si ala pune frana, daca nu se aprinde stopul, esti pierdut. in stuatiile ca mai sus, eram cu masina, si era cat pe aci sa ii pup, si initial nu imi dadeam seama de ce era sa intru in el, deoarece stai in spatele lui fara grija, si constati brusc ca scade distanta dintre mine si el. e f neplacut. zic ca este si asta o posibilitate, caci sunt o groaza de jeguri pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, poate as fi zis la fel, dar este posibil ca intr-un moment de proasta inspiratie sa faci o greseala fatala. si eu sunt adeptul "selectiei naturale", dar este posibil sa fi f bun, dar sa faci la un moment o greseala mica, dar fatala. de ex eu am intalnit o gramada de camoiane/turisme fara semnalizare pe frana. cand stai in trena tirului, si ala pune frana, daca nu se aprinde stopul, esti pierdut. in stuatiile ca mai sus, eram cu masina, si era cat pe aci sa ii pup, si initial nu imi dadeam seama de ce era sa intru in el, deoarece stai in spatele lui fara grija, si constati brusc ca scade distanta dintre mine si el. e f neplacut. zic ca este si asta o posibilitate, caci sunt o groaza de jeguri pe sosele.

 

 

Camionul era o raba veche, daramata si nu este exclus sa nu fi avut stop pe frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e accident la viteza mare (carenajul de pe botul motorului e intact, parbrizul la fel)

 

Din pacat un impact de genul asta e fatal si la 50 km/h, motorul loveste bara aia de protectie de jos si pilotul e proiectat cu capul in margine benei, lucru care ii rupe gatul(nu te salveaza nici cel mai performant echipement, nimic).

Nu trebuie sa ai mai mult de 20km/h peste viteza camionului :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietena lui e in spital, nush mai multe detalii despre starea sanatattii ei, dar am vazut la TV ca putea vorbi. Avea nr. CT-02-MPV. Sincere condoleante familiei si prietenilor indurerati si :bounce: R.I.P. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti la poza o sa observi ca era soare puternic cand a avut loc accidentul. soarele batea din spatele camionului. lumina stopului de la camion sigur nu a mai facut diferenta ca era sau nu aprins. superman daca erai si nu vedeai ca s-a aprins stopul pe spate. cum spunea si zidu. nu e accident la viteza mare se vede dupa pagubele motorului. incetati oameni buni cu acuzatii gratuite jignitoare si ofensatoare. daca ai sta si ai analiza nitel ai vedea ca omul a murit ....degeaba...

macar de am invata ceva din asta. Tot vine vara si vor fi calduri extreme si soare puternic. POATE o sa-ti aduci aminte de aceasta intamplare cand vei fi in spatele unui camion sa pastrezi distanta de siguranta care iti poate salva viata, gandindu-te ca poate si tu nu vei vedea pentru o fractiune de secunda lumina stopului de la camion datorita soarelui.

parerea mea...

 

RIP man. :bounce: :angry:

Dumnezeu sa aibe mila de familia indurerata si de prieteni. :what:

 

p.s. pacat ca platim un pret atat de mare pentru un hobby, pentru senzatia de libertate care ti-o da motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trbuie sa avem noi grija in trafic sa vedem tot si chiar daca nu e vina noastra tot noi trebuie sa evitam accidentele, pentru ca noi avem cel mai mult de suferit.

Dumnezeu sa l ierte.

Sper sa nu mai existe posturi din astea :bounce:

Bafta tuturor

Editat de marse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a pierdut viata din cauza ca a fost prost .... :bounce:

Ba si cand ii mai aud pe astea mi se urca sangele la cap...

Daca Doamne fereste o patesti si tu as vrea sa fiu acolo in momentul ala acolo si cand gemi de durere sa iti spun ca esti un PROST!

Toti santem expusi la asfel de situatii zilnic dar incercam sa ramanem intregi...

 

:angry: :what: Dumnezeu sa-l odihneasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa-l odihneasca in pace. Condoleante familiei si prietenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidenul s-a intamplat in fata mea si al unui prieten.eram 4 pe motoare si ne duceam spre bucuresti.eu(ddb) sabin sergiu si geo.sergiu si sabin eurau in fata noastra si probail sunt ultimele 2persoane care l-au vazut in viata cand s-au salutat.eu si geo eram in dreptul camionului care nu a franat brusc,era cu semnalu de stanga pus intentionand sa taie linia dubla continua.baiatu a venint in viteza eu vazandu-l.geo era la 1m in fata mea,tot ce am mai apucat sa vad au fost corpurile lor in aer.geo a franat si a tras de ghidon ca sa nu calce pe ei.imaginea e socanta si nu prea reusim sa ne revenim.e groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragic . . . RIP :bounce: :angry:

 

P.S. De cand am vazut accidentul cu Hayabusa de acum un an sau 2 (a lovit din spate un tir) am prins un fel de frica cand vine vorba de tiruri, camioane etc, e ca si cum te-ai infige intr-un zid cand lovesti asa ceva din spate, la o masina mica mai ajungi pe luneta, daca ai noroc peste luneta, dar la camion . . .

Pacat :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: :angry: :what: R.I.P :huh: ;) ;)

totusi imi vine greu sa cred ca un motociclist care piloteaza un ZX12R nu are capacitatea de a pastra distanta si de a mere cit mai pe stinga...sa loveasca asa din spate incit ma face sa cred ca dormea sau era un incepator pe raketa...sorry...nu vreau sa supar pe nimeni...

si iara R.I.P ...again...

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragic . . . RIP :bounce: :angry:

 

P.S. De cand am vazut accidentul cu Hayabusa de acum un an sau 2 (a lovit din spate un tir) am prins un fel de frica cand vine vorba de tiruri, camioane etc, e ca si cum te-ai infige intr-un zid cand lovesti asa ceva din spate, la o masina mica mai ajungi pe luneta, daca ai noroc peste luneta, dar la camion . . .

Pacat :what:

pakat k sa mai dus o viata!!RIP FAMILIEI!!!SI MAI AI SITEU CU ACCINDENTU CU HAYABUSA??SAU STYU yo!!!!

 

 

 

 

COndoleante familiei si pretenilor!!:huh::((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce in ce mai multi morti, nu sunt primul care o zice, nu sunt ultimul, incepem sa ne ingrozim pe zi ce trece cand vedem topicuri la sectiunea " Accidente" , poate fi o clipa de neatentie, poate fi o doza de adrenalina incontrolabila, pot fi multe !

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe baiat, si sa aibe grija de noi restul !

 

:bounce: :angry: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...