Sari la conținut

Sachs Xtc 125


Postări Recomandate

Salut.acum cateva zile am auzit si eu despre motoru asta.as vrea si eu niste pareri despre el.de unde il iau din romania?la ce bani?cat de serioasa e firma?niste poze cu el?cat de fiabila este?cum sta cu pretul la piese in cat timp vin in tara?consumul pe care il are?astept parerile voastre.imi cer scuze acum am observat ca mai e inca o tema pe subiectu asta.dar de acolo nu am inteles nimic.

post-17494-1179001047_thumb.jpg

post-17494-1179001078_thumb.jpg

post-17494-1179001171_thumb.jpg

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca ai te rog niste poze cu modelu nou.daca sti site lor?si de unde il pot lua?si ele sunt rezistente adik as vrea si eu daca stie cineva sa-mi raspundda la intrebarile de mai sus.am vazut acum niste poze pe net cu modelu nou si sincer pot spune ca ma dezamageste.nu mai are toba la spate,singurul lucru care il are bun sunt cele 6 viteze.acum nush daca mai are racirea pe aer?astept in continuare parerile voastre

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru nu imi place la cea noua e ca nu mai are toba la spate.racirea a rams tot pe aer si am inteles ca SC EXTREME MOTORS SRL aduce modele sachs.acum daca e 3000 de euro ma bate gandu sa-mi yau un dasta da ar fi o dilema modelu asta sau cel vechi?

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru nu imi place la cea noua e ca nu mai are toba la spate.racirea a rams tot pe aer si am inteles ca SC EXTREME MOTORS SRL aduce modele sachs.acum daca e 3000 de euro ma bate gandu sa-mi yau un dasta da ar fi o dilema modelu asta sau cel vechi?

 

daca te intereseaza am un prieten care vinde un xtc din 2002...detalii pe pm :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce stiti despre motoru asta.am inteles ca la modelu vechi era problema daca ploua ca cik intra apa in rezrvor si la carburator.acum nush daca au rezolvat problema la modelu nou.si acum sa va intreb intre rieju rs2 125 si sachs xtc modelu 2007 care merita??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sachs as cumpara.

Ai vreun argunemnt, vreo informatie care sa iti sustina raspunsul tau?Scurt si la obiect nu isi are rost aici.Poate ne poti spune si noua de ce vrei Sach,poate ca ai mers tu pe toate modelel de 125 si nu stim noi :bounce:

Stai jos!4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e o mare dilema.imi plac mult motoarele in 4 timpi pentru ca se aud mai special fata de cele in 2 timpi,sigur ca stiu ca cele in 4 timpi sunt mult mai puturoase,dar poate asta ma scapa de unele accidente.acum mie imi plac urmatoarele modele:honda cbr 125(multi spun ca sunt prea inalt pentru ea,dar pana nu ma conving nu ma las),rieju rs2 125(imi place la nebunie cum arata),kymco quannon(destul de draguta),sachs xtc 125(nu prea stiu multe dspre modelu nou si in general despre firma asta,si lucru asta ma c-am da inapoi,la fel ca si la quannon).ar mai fi o chestie xtc,quannon si rs2 le iau cu 0 km.in schimb la honda probabil ca il voi lua cu pana in 10.000 de km.acum sincer nu vad asa o mare problema.(dc??probabil ca am un exemplu bun..... pe cobra care are cu cbr peste 40.000 km)asa ca treb sa ma decid.sincer vorbind imi plac toate modelele.dar eu vreau unu cu care sa ma plimb toata ziua de aceea am ales 4 timpi.acum stiu ca am postat la topicu despre sachs dar nu vreau sa mai descid altu.poate ma va ajuta si pe mine cineva cu niste pareri.multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vreun argunemnt, vreo informatie care sa iti sustina raspunsul tau?Scurt si la obiect nu isi are rost aici.Poate ne poti spune si noua de ce vrei Sach,poate ca ai mers tu pe toate modelel de 125 si nu stim noi :angry:

Stai jos!4!

pe zi ce trece ti se urca la cap..mare motociclist ce esti.! omu a zis clar ce si-ar cumpara ,nu ce ne recomanda noua...ai ajuns VAI. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMi place cum arata foarte mult, are putere normala pt un 4t.Si tinand cont ca e sachs , iar sachs sunt destul de vechi in domeniul mecanicii.....nu vad ce retinere as avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da pe mine ma intereseaza daca mai are problema atunci cand ploua ca la modelu vechi.si cu service daca au in bucuresti.ca daca se intampla ceva nu vreau sa ma duc pana nush unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello copilu' ! :what:

Daca vrei Sachs si esti din Bucuresti da o fuga pana la POWER MOTORS (www.powermotors.ro). Ai pe siteul lor datele de contact si unde este amplasata firma.

Au acolo un model de Sachs X-ROAD care e SUPERB, PIESA !! + Sachs - uri dalea mici de 125 MADDASS =)) niste mobre super haioase cu un consum enorm de mic ( 1,5-1,8 L /100km).

Sachs-ul MADASS de 50 mi sa parut penibil de slabutz :huh: dar ala de 125 cm parca parca misca ceva:)

PS: te lasa sa faci testdrive ;)

 

da un search cu google la imagini , scrie SACHS si o sa gasesti musai un link care sa aiba date tehnice despre toate modelel !!

uite... eu iti recomand sa te uiti aici http://www.warringtonmotorcycles.co.uk/New/Sachs/

dai clic pe unu din ramurile care se termina in .HTML si iti arata date despre fiecare model !

 

Mie personal mia placut la nebunie cum arata modelul supermoto X-ROAD ( stai pe el cam ca pe yamaha XT de 125 ) dar o singura chestie mi-a atras atentia: NU ARE CADRU SUB MOTOR ,,,AAAAAAAAAAAAAAAA :bounce:) deci daca e sa cobori o bordura mai mare :ok: dai direct cu motoru :angry:) muahhah ;) sau cu esapamentu :ok: ... dar ma rog ,,, e supermoto nu enduro :lol:

 

Multa bafta ! sper sa iti fie de folos cele scrise aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat astazi la powermotors si au spus ca noul model de xtc il vor aduce dupa 1 iunie la ei.service in bucuresti(s-a rezolvat si problema asta).acum mai trebuie sa sun dupa 1 si sa vad daca l-au primit ca sa nu vin in bucuresti degeaba.ee si acum am ramas cu 3 modele din care sa aleg rieju rs2 125,cbr 125 si sachs xtc.am vazut pe forum la bursa ca aduc unii noul model de cbr cu 3.100 de euro parca.acum inclin balanta spre cbr si xtc,pentru ca la ambele modele se ofera garantie 2 ani fara limita de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xtc pare mult mai sportiv fata de cbr.acum raportul dintre greutate si putere e in favoarea la xtc(cel putin la modelul cel vechi).un plus la cbr ar fi racirea pe apa.e bine ca acum xtc are 6 rapoarte.in rest singuru lucru care ma da inapoi de la xtc e ca nush daca au reparat problema cu apa care intra in rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma ajuta si pe mine nimeni.:bounce:(ce sa leg????ca in afara de comos nimeni nu a spus nimic in legatura cu motoarele astea.(honda si sachs)

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...