Sari la conținut

Polovragi-curmatura Oltetului-petrimanu


mirceatrif
 Share

Postări Recomandate

Cine stie cum se prezinta drumul de la Manastirea Polovragi spre pestera cu acelasi nume prin Cheile Oltetului pana in Curmatura Oltetului, cu coborare in valea Latoritei, la barajul Petrimanu? Pante semnificative, bolovani?

 

Stiu ca e forestier, dar m-ar interesa daca e accesibil si unor motociclete nu neaparat hard-enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost numai pina la pestera si un pic mai sus

e cam cu pietris/nisip

erau si masini/microbuze, se mergea cu a-ntiia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici: /index.php?...85831&st=10

 

Traseul ales de tine cred ca poate fi facut doar de niste motoare cu garda la sol destul de mare, amortizoare soft dar nu neaparat de cross..

 

La un moment dat in drumul forestier sa cascat o ripa de vreo 1.5m cam inaccesibila, dar era un drum ocolitor pentru camioane si alte tractoare si buldozere...

 

Noi am fost nevoiti sa ne intoarcem din cauza zapezii care invadase drumul si care in unele locuri avea o jumate de metru...

 

O sa incercam din nou in August cind sigur se va topi zapada in zona...

 

In concluzie mai asteapta pina la vara si nu recomand vitezanelor si motocicletelor cu garda joasa sa se aventureze pe coclauri, mai ales ca nu stiu ce am mai fi putut gasi mai departe de unde ne-am intors...poate drumul este si mai greu ...

 

Poze:post-7547-1179131920_thumb.jpgpost-7547-1179131981_thumb.jpg

 

Acum am vazut ca ai ETZ, cred ca te poti descurca...si eu am avut odata de mult un CZ de 250cmc si daca esti hotarit, o sa reusesti...

 

Sint alaturi de tine si poate la vara vom face traseul asta impreuna si nu numai (ca am si altele in vedere in zona) ...

 

Totusi asteapta sa se topeasca zapada...

 

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa incerc asta prin iulie. Pana atunci se mai curata/taseaza drumul.

Si eu am in vedere si alte trasee in jur, la vara mult asteptata.

 

Daca traseul se va dovedi peste puterile mele, pur si simplu ma voi intoarce.

 

Multumesc pentru sfaturi; poate ne vom intalni prin zona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut eu l-am facut la bordul unui 4x4 asa ca nu-ti pot spune din pct de vedere al unui motociclist.. insa parea practicabil si cu moto nu prea jos, poate doar un pasaj mai dificil unde drumul fusese luat de ape..

Este catalogat ca DJ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...