Sari la conținut

Simsonari Din Bucuresti


simsonache
 Share

Postări Recomandate

salutare cine este posesor de simson din bucuresti sa posteze o poza sa va vedem cine stie vremea inca tine cu noi si poate iesim la o tura si noi cu bunucile,dar si simsonari din alte parti ;) :burnout:

si nemtoaica mea

 

:D

post-13699-1164468252_thumb.jpg

post-13699-1164468288_thumb.jpg

post-13699-1164468352_thumb.jpg

Editat de simsonache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai k ma bag si eu, desi e mai lenta a mea :D

 

si pt cine vrea sa reconditionaeze perfect una ca asta, am gasit (dupa multe cautari) emblema ;) v-o dau celor care aveti nevoie :burnout:

post-12624-1164468650_thumb.jpg

post-12624-1164468772_thumb.jpg

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mi-ar place si mie asa ceva..... dar ce ziceti voi de o demonstratie de forta :burnout: si sa facem turul tarii pe Samsoane in VARA , K-uri, si Ij-uri si sa demonstram ca BABUTELE inca mai traiesc si merg la fel de bine ca in tinerete..... pana atunci o sa fie si al meu gata ;)

 

 

 

a?a?a?a?a?a? ce ziceti de idee????

post-4210-1164476252_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mi-ar place si mie asa ceva..... dar ce ziceti voi de o demonstratie de forta :D si sa facem turul tarii pe Samsoane in VARA , K-uri, si Ij-uri si sa demonstram ca BABUTELE inca mai traiesc si merg la fel de bine ca in tinerete..... pana atunci o sa fie si al meu gata :yikes:

a?a?a?a?a?a? ce ziceti de idee????

 

buna idee, dar cu asta de o am momentan mi-ar lua 200 de ani :blbl: oricum, fiind obsedat de marca asta pe nume simson :sick: am ochit ceva misto cu atas(un sport, desi vroiam touren) si poate pana in vara o sa am timp de carnet, reconditionat la ea si intai sa o si cumpar :kick: :burnout: ;) :D pana atunci, poate ne vedem odata cu totii la arc :P numa ca al meu intra sapt viit in dezmembrare si reconditionare zdravana :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mi-ar place si mie asa ceva..... dar ce ziceti voi de o demonstratie de forta :kick: si sa facem turul tarii pe Samsoane in VARA , K-uri, si Ij-uri si sa demonstram ca BABUTELE inca mai traiesc si merg la fel de bine ca in tinerete..... pana atunci o sa fie si al meu gata :sick:

a?a?a?a?a?a? ce ziceti de idee????

e o idee buna pt ca atunci nimeni nu ar ramine in pana si am fi numai comuniste -rusoaicesi nemtoaice e o idee buna sa mai zica fiecare cite ceva ca nu ar fi ra pe bune

cu nu sa intimplat asace va

da sa sti ca anul acesta in timp ce se desfasura le brasov intrunurea de bikeri la turda undeva pe linga clij,cred ca am zis corect,se intimpla o intrunire numai pt ele,adica numai cu bunucute,vorbi cu.n tip care venea cu un mz gat de lup sau nu stiu cum se cheama cel cu farul care nu se roteste :D

sa mai posteze sa ne vd citi suntem

bafta

 

 

buna idee, dar cu asta de o am momentan mi-ar lua 200 de ani :o oricum, fiind obsedat de marca asta pe nume simson :lol: am ochit ceva misto cu atas(un sport, desi vroiam touren) si poate pana in vara o sa am timp de carnet, reconditionat la ea si intai sa o si cumpar :lol: :yikes: :blbl: :P pana atunci, poate ne vedem odata cu totii la arc :moto: numa ca al meu intra sapt viit in dezmembrare si reconditionare zdravana :lol:

de ce mosule sa.ti ai 200ani?

iti dai seama noi..........multi...............vechii..............cum ar fii?

de vis

:wink: nebunie iti dai seama :burnout: ;) :D

 

Salut Mi-ar place si mie asa ceva..... dar ce ziceti voi de o demonstratie de forta :hug: si sa facem turul tarii pe Samsoane in VARA , K-uri, si Ij-uri si sa demonstram ca BABUTELE inca mai traiesc si merg la fel de bine ca in tinerete..... pana atunci o sa fie si al meu gata :eek:

a?a?a?a?a?a? ce ziceti de idee????

omule aripa dupa fate am baga in boala

fa.o mai repede deja o vd super sa nu o dai in bara si sa gresesti ceva pe la ia

bafta multa si pune poze mereu sa o vd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum arata acum in mare ..... si-a luat o forma destul de frumoasa cu seaua si cu porbagajul...trebe sa imi iau coburi, ghidon mi-am procurat dar inca nu l-am pus si mai am doua proiectoare frumoase :burnout: dar de un parbrij ce zicetzi????

 

Cat despre turul Tarii trebe sa ne adunam la o bere si sa incepem sa facem calcule ;) trebe aranjat tot dinainte asta asa sa nu ne lase babutele in drum :D ..... ce zicetzi daca ne-am face un club al nostru :D ???? Numai al oamenilor pasionati de Samsoane...am auzit ca mai este unu prin timisoara.. eventual sa ne inrolam in ala!!!

 

Pareri astept pareri!!!!!

post-4210-1164560924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum arata acum in mare ..... si-a luat o forma destul de frumoasa cu seaua si cu porbagajul...trebe sa imi iau coburi, ghidon mi-am procurat dar inca nu l-am pus si mai am doua proiectoare frumoase :burnout: dar de un parbrij ce zicetzi????

 

Cat despre turul Tarii trebe sa ne adunam la o bere si sa incepem sa facem calcule ;) trebe aranjat tot dinainte asta asa sa nu ne lase babutele in drum :yikes: ..... ce zicetzi daca ne-am face un club al nostru :blbl: ???? Numai al oamenilor pasionati de Samsoane...am auzit ca mai este unu prin timisoara.. eventual sa ne inrolam in ala!!!

 

Pareri astept pareri!!!!!

 

buna idee cu un club al nostru...interesanta si inrolarea, da ei sunt departe :D oricum...e bine...simsonica mea a intrat in reconditionare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum arata acum in mare ..... si-a luat o forma destul de frumoasa cu seaua si cu porbagajul...trebe sa imi iau coburi, ghidon mi-am procurat dar inca nu l-am pus si mai am doua proiectoare frumoase :burnout: dar de un parbrij ce zicetzi????

 

Cat despre turul Tarii trebe sa ne adunam la o bere si sa incepem sa facem calcule :D trebe aranjat tot dinainte asta asa sa nu ne lase babutele in drum :sick: ..... ce zicetzi daca ne-am face un club al nostru :hug: ???? Numai al oamenilor pasionati de Samsoane...am auzit ca mai este unu prin timisoara.. eventual sa ne inrolam in ala!!!

 

Pareri astept pareri!!!!!

:yikes: salutare super tare imi plac aripile bestiale da un alt rezervor?ceva ij? si intrebare ,nu iti loveste grupul in areipa ?fa pribe

da nu avem un ckub nu stiu da eu am vreut cu un prieten cu simson sa facem ceva de genul unui club simson exclusiv,da si alti sunt bine veniti.

da la o :D bere pt planificare nu ar strica la anu la prima intrunire sa ne agatam toti si la parada sa avem grupul nostru da nu mai intra nimeni nici din buc nici din tara :blbl: :P

au toti japoneze :wink: :kick: ;)

post-13699-1164561745_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D salutare super tare imi plac aripile bestiale da un alt rezervor?ceva ij? si intrebare ,nu iti loveste grupul in areipa ?fa pribe

da nu avem un ckub nu stiu da eu am vreut cu un prieten cu simson sa facem ceva de genul unui club simson exclusiv,da si alti sunt bine veniti.

da la o ;) bere pt planificare nu ar strica la anu la prima intrunire sa ne agatam toti si la parada sa avem grupul nostru da nu mai intra nimeni nici din buc nici din tara :D :yikes:

au toti japoneze :blbl: :P :burnout:

 

 

Nu stiu ce sa zic de rezervor... poate am sa caut unu de festival... desi imi place si asta...vedem ... cat despre aripa... nu o sa mai loveasca... am io o rpindere mai speciala :wink: . Daca sunteti din Buc poate ne vedem cat de curand... la o bere.. mi-ar place sa va cunosc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic de rezervor... poate am sa caut unu de festival... desi imi place si asta...vedem ... cat despre aripa... nu o sa mai loveasca... am io o rpindere mai speciala :D . Daca sunteti din Buc poate ne vedem cat de curand... la o bere.. mi-ar place sa va cunosc....

 

cam putini simsonari in bucale vad ;) ar trebui sa fim mai multi, sau le e frica sa intre?....din pacate eu nu pot veni cat de curand cu batrana ca a intrat la reconditionare /index.php?showtopic=70597 , dar vin si pasager sau ratb-ist :D dachiar...need help cand oi desface motoru..care va bagati?

 

@simsonache: stai la o aruncatura de bat....ce zici?would u help me? :yikes:

 

multa bafta simsonarilor :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam putini simsonari in bucale vad :yikes: ar trebui sa fim mai multi, sau le e frica sa intre?....din pacate eu nu pot veni cat de curand cu batrana ca a intrat la reconditionare /index.php?showtopic=70597 , dar vin si pasager sau ratb-ist :blbl: dachiar...need help cand oi desface motoru..care va bagati?

 

@simsonache: stai la o aruncatura de bat....ce zici?would u help me? :wink:

 

multa bafta simsonarilor ;)

mosule te sustin sa ma anunti si sa am timp frate ca ma dispera munca :D :burnout:

 

Nu stiu ce sa zic de rezervor... poate am sa caut unu de festival... desi imi place si asta...vedem ... cat despre aripa... nu o sa mai loveasca... am io o rpindere mai speciala :P . Daca sunteti din Buc poate ne vedem cat de curand... la o bere.. mi-ar place sa va cunosc....

ma daca o sa iasa bine dai bataie ,masoara de 2 ori si taie o singura data bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule te sustin sa ma anunti si sa am timp frate ca ma dispera munca :wink: :burnout:

ma daca o sa iasa bine dai bataie ,masoara de 2 ori si taie o singura data bafta ;)

 

ok...te anunt...o sa postez mereu cum decurg lucrarile, si sper ca maine sa incep deja sa dau vopseaua jos...iar cand va fi sa am piesele la vopsit, poate vin cu motoru pe al tine daca ai timp sa il aranjam...cu berea langa noi ca oamenii harnici(sau unirea :D )...abia astept sa o vad gata...aici pare a fi coltul simsonarilor bucuresteni in numar de 3, din care 2 le au pe butuci :yikes: :blbl: :P

 

ai auzit WHITE RAVEN ce zice omu?masoara de 5, taie odata...si prost :D doamne fereste...spor si tie la treaba...o termini pana in sarbatori?ce zici?sa o vada si ochiu nostru... :kick:

 

si ganditi-va cu clubu ala ca ma tenteaza :sick:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! Nu sunt simsonar, cu toate ca mi-as dori foarte mult sa fiu. Deocamdata sunt MZ-ist. Si mai precis am un MZ ES 175 sau gat de lup. In 2-3 luni o sa fie gata cu reparatie capitala si acte. La turul tarii fiti siguri ca ma bag. Planuiam sa plec singur, dar imi pare bine ca am dat de voi. Cand va intalniti la bere sau cu orice ocazie de genu, anuntati mai din vreme sa pot veni si eu. Mi-ar placea foarte mult. M-am mutat de ceva timp in Bucuresti, ma pricep la electrica si cat de cat la mecanica, asa ca daca aveti nevoie de o mana de ajutor, sau de cineva cu care sa beti o bere, ma puteti gasi la numarul: 0765171399 - Andrei. voi veni cu placere. Numai bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! Nu sunt simsonar, cu toate ca mi-as dori foarte mult sa fiu. Deocamdata sunt MZ-ist. Si mai precis am un MZ ES 175 sau gat de lup. In 2-3 luni o sa fie gata cu reparatie capitala si acte. La turul tarii fiti siguri ca ma bag. Planuiam sa plec singur, dar imi pare bine ca am dat de voi. Cand va intalniti la bere sau cu orice ocazie de genu, anuntati mai din vreme sa pot veni si eu. Mi-ar placea foarte mult. M-am mutat de ceva timp in Bucuresti, ma pricep la electrica si cat de cat la mecanica, asa ca daca aveti nevoie de o mana de ajutor, sau de cineva cu care sa beti o bere, ma puteti gasi la numarul: 0765171399 - Andrei. voi veni cu placere. Numai bine tuturor!

 

 

Dar tot nemteasca ai, asa ca te asteptam....mie unu imi plac gaturile de lup ... sunt interesante....ORL daca vrei o aprindere de simsoneta treci pe la mine ca am... bobinele sunt intregi :sick: si un carburator dar ala e pe la tara..... SA ai spor..... :burnout: ;)

 

ok...te anunt...o sa postez mereu cum decurg lucrarile, si sper ca maine sa incep deja sa dau vopseaua jos...iar cand va fi sa am piesele la vopsit, poate vin cu motoru pe al tine daca ai timp sa il aranjam...cu berea langa noi ca oamenii harnici(sau unirea :blbl: )...abia astept sa o vad gata...aici pare a fi coltul simsonarilor bucuresteni in numar de 3, din care 2 le au pe butuci :P :wink: :kick:

 

ai auzit WHITE RAVEN ce zice omu?masoara de 5, taie odata...si prost :yikes: doamne fereste...spor si tie la treaba...o termini pana in sarbatori?ce zici?sa o vada si ochiu nostru... :hug:

 

si ganditi-va cu clubu ala ca ma tenteaza :eek:

 

 

mai !!! de masurat oricum nu prea le am io, lucrez asa din ochi :D si lasa mai ca or sa fie gata amandoua pana in primavara.... UFFF de abia astept!!! da pana atunci :D

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti! Nu sunt simsonar, cu toate ca mi-as dori foarte mult sa fiu. Deocamdata sunt MZ-ist. Si mai precis am un MZ ES 175 sau gat de lup. In 2-3 luni o sa fie gata cu reparatie capitala si acte. La turul tarii fiti siguri ca ma bag. Planuiam sa plec singur, dar imi pare bine ca am dat de voi. Cand va intalniti la bere sau cu orice ocazie de genu, anuntati mai din vreme sa pot veni si eu. Mi-ar placea foarte mult. M-am mutat de ceva timp in Bucuresti, ma pricep la electrica si cat de cat la mecanica, asa ca daca aveti nevoie de o mana de ajutor, sau de cineva cu care sa beti o bere, ma puteti gasi la numarul: 0765171399 - Andrei. voi veni cu placere. Numai bine tuturor!

salut andrei hai ne vd la arc pe la 7.30 miercuri? sa iti povestesc de simson ca tot m.ai intrebat tu ce si cum.ce zici? am nr tau al meu 0744156460

 

:burnout:

 

:D imi creste sufletul cind vad ca ne adunam de pretutindeni si avem ca numitor comun pasiunea pt ele,babutele noastre,ma bucur mult nu va cunosc da mi.ar placea,dor pe orl il stie sta pe linga mine in cartier ;)

Editat de simsonache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut andrei hai ne vd la arc pe la 7.30 miercuri? sa iti povestesc de simson ca tot m.ai intrebat tu ce si cum.ce zici? am nr tau al meu 0744156460

 

;)

 

:kick: imi creste sufletul cind vad ca ne adunam de pretutindeni si avem ca numitor comun pasiunea pt ele,babutele noastre,ma bucur mult nu va cunosc da mi.ar placea,dor pe orl il stie sta pe linga mine in cartier :D

 

exact :D am primit azi mesaju tau mai somanare da eram la dracu0n praznic si nu am credit, te-am sunat cand am ajuns acasa da nu ai rasp...avem noi timp :sick:

 

si motorul sper sa fie gata sapt viit cel tarziu...asa, timp record :o numa bine oameni buni

 

apropo....da mult mai bem noi virtual :hug: :yikes: :blbl: :P

 

@WHITE RAVEN: o sa trec...si vin cu :wink: sau odata cand ne-om intalni cu totii...si carbu ala ar fi bun, da asta cand ai timp si ajungi la tara...eu nu ma grabesc cu carbu...bobina aia imi tre mai repede, da momentan sunt la alt capitol :eek: merci mult :burnout:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de turul tarii...cand ajungeti prin iasi....ne inrolam si noi daca ne primiti...cam vreo 3 nepristi, un ij 56, si e posibil si un simsonache...si poate ne adunam cat mai multi pe parcurs...

Numai bine... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de turul tarii...cand ajungeti prin iasi....ne inrolam si noi daca ne primiti...cam vreo 3 nepristi, un ij 56, si e posibil si un simsonache...si poate ne adunam cat mai multi pe parcurs...

Numai bine... :moto:

ce idee mi.ai dat un tur si anunt pe forum

ast ramine pt la vara

hai sa nu uitam de ast va rog :burnout:

 

Dar tot nemteasca ai, asa ca te asteptam....mie unu imi plac gaturile de lup ... sunt interesante....ORL daca vrei o aprindere de simsoneta treci pe la mine ca am... bobinele sunt intregi :lol: si un carburator dar ala e pe la tara..... SA ai spor..... :D :D

 

mai !!! de masurat oricum nu prea le am io, lucrez asa din ochi :yikes: si lasa mai ca or sa fie gata amandoua pana in primavara.... UFFF de abia astept!!! da pana atunci :blbl:

mosule esti din bucale? am vazut nr

pe unde stai?

:P

 

exact :wink: am primit azi mesaju tau mai somanare da eram la dracu0n praznic si nu am credit, te-am sunat cand am ajuns acasa da nu ai rasp...avem noi timp :o

 

si motorul sper sa fie gata sapt viit cel tarziu...asa, timp record :lol: numa bine oameni buni

 

apropo....da mult mai bem noi virtual :lol: :kick: :sick: :hug:

 

@WHITE RAVEN: o sa trec...si vin cu :eek: sau odata cand ne-om intalni cu totii...si carbu ala ar fi bun, da asta cand ai timp si ajungi la tara...eu nu ma grabesc cu carbu...bobina aia imi tre mai repede, da momentan sunt la alt capitol :lol: merci mult ;)

tu ai sunat dupa fix cu o31...sau ceva de genu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wellkomeeeee !!!!!!!!! mai am cules un tip pt turul tarii are un Ij modificat cu motor de DKW ... a fost foarte incantat de asta............

 

de abia astept vara .... poate vb si cu OZZY cred ca i-ar place ideea!!!!!!!1 :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wellkomeeeee !!!!!!!!! mai am cules un tip pt turul tarii are un Ij modificat cu motor de DKW ... a fost foarte incantat de asta............

 

de abia astept vara .... poate vb si cu OZZY cred ca i-ar place ideea!!!!!!!1 :burnout:

 

dachiar...si-a terminat omu motoru?adik....complet...ca vr sa il vad acum...e bine ca a scapat de bujiile alea 2 montate pe aprinderea aia :yikes: ramasese dator cu un gratar la mine la curte, in afara bucurestiului, dar, acum ca si-a facut motoru, la anu, cand o fi vreme buna veniti si voi....mergi cu el, pepsiman, restu de baieti daca e, la gabi si treceti pe al mine, ca ala stie unde stau :blbl: simsonache..te astept si pe tine nebunaticule...da de preferabil sa veniti dupa ce fac motot sa aveti ce admira, iar la gratar, cand o da soarele... :D numa bine..si pana la vara poate pun si eu mana pe un moto(tot comunista ;) ) si iau si carnetu, ca omor simsoneta asta cu 40 km/h la turu tarii :P

 

frate... corb...da departe stai :wink: da las ca daia avem motoare :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: mi.am adus aminte la resita am casa !!!!!!!!!!!1 ma mut acolo linga carnati si gratar nu stiu benzina cum e da poate trece vreo conducta pe acolo si o "intepam"sa luam carburan

da sa vina vara si sa vd cum putem merge macar cateva zile sau la intruniri sa plecam inpreuna

asfalt uscat am dat azi pe la 5am o tura pina la otopeni(plecara niste pretenari de.ai mei )si a fost bine ii place la nemtoaica cind e rece ;) brmm brmmm poc poc

Editat de simsonache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...