Sari la conținut

Sfaturi Pentru Curatare Scuter


Postări Recomandate

Ieri mi-am cumparat scuter. Peugeot Zenith 2T an 1999.

 

Este al 4lea forum pe care ma inscriu si stiu ce inseamna sa fi nou membru unde nu te cunoaste nimeni. In ordine au fost daciaclub.ro forum.reno.ro vwforum.ro si dupa ca am vandut ultima masina vin aici motociclism.ro si sper sa fiu tratat cum tratam si eu pe cei care abia se inregistrau si nu stiau cum sa afle cat mai multe fara sa ii considere lumea enervanti.

 

Si incercand sa nu fiu enervant dar simtit :cheers: Intreb simplu:

Dupa aspectul partilor din poze... credeti ca daca il spal si il bibilesc precum bicicleta de la 13 ani... o sa mearga mai bine?

 

Eu am cumparat de la benzinarie un spray de rugina parti metalice pentru curatzare. Dar nu stiu de unde sa incep? Ce este cel mai usor de curatat? Ce piesa curatata modifica comportamentul scuterului? Nu doresc sa schimb piese pentru ca merge ok. Totusi nu trece de 37km/h si habar nu am ce trebuie sa curat ca sa mearga cu 45 cu cat ar trebui in mod normal nu?

 

Daca aveti rabdare poate imi spuneti cu ce sa incep... de la usor la greu :cheers: o dimineata usoara pt serviciu :)Cu stima Cristi

 

Ma ingrijoreaza rugina de pe amortizoare. si ce-ar putea fi in cutia de transmisie sau in cutiile ce vin pe butucul rotilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...