Sari la conținut

Tuning


hasu19
 Share

Postări Recomandate

cum fac si eu modificari la o aprilia sr pe injectie adik di-tech ea are 80 in bord si se duce la 75 ce asi putea sai fac sa ia macar 80 sau sa rupa acul:) dak stie cineva sa lase si niste poze+explicatii k eu sunt incepator va multumesc! sau mai aintreb ceva dak catalizatorul ala de la toba ce se intampla fuge mai tare sau doar se aude mai urat?

post-19339-1180510106_thumb.jpg

Editat de hasu19
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi erau destule topicuri pe care puteai sa intrebi nu iti mai zic nimic ca vad ca este primul tau post si nu stii si tu care e treaba...

 

Daca scoti catalizatorul nici nu se aude mai frumos sau mai urat dar nici nu fuge mai tare, doar scoate o idee mai mult fum si miroase mai urat...mai bine ii pui tu frumos o toba sport, role la variator mai usoare, arcuri mai tari la ambreaj, un filtru de aer sport, o bujie tare cu un ulei bun si benzina cu o cifra octabica mai mare si iti garantez 100-110km/h asa la drum lung si intins...dar un demaraj mult mai bun si o viteza imbunatatita iti garantez...toate astea te ajung cam la 150Euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi erau destule topicuri pe care puteai sa intrebi nu iti mai zic nimic ca vad ca este primul tau post si nu stii si tu care e treaba...

 

Daca scoti catalizatorul nici nu se aude mai frumos sau mai urat dar nici nu fuge mai tare, doar scoate o idee mai mult fum si miroase mai urat...mai bine ii pui tu frumos o toba sport, role la variator mai usoare, arcuri mai tari la ambreaj, un filtru de aer sport, o bujie tare cu un ulei bun si benzina cu o cifra octabica mai mare si iti garantez 100-110km/h asa la drum lung si intins...dar un demaraj mult mai bun si o viteza imbunatatita iti garantez...toate astea te ajung cam la 150Euro...

sal pot sa intreb filtru de aer face sa fuga mai tare?arcurile ce fac la ambreaj k nu ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal pot sa intreb filtru de aer face sa fuga mai tare?arcurile ce fac la ambreaj k nu ma pricep

filtru de aer sport - are rolul de a usura absortia aerului...

arcurile au rolul lor.. acolo e un ambreaj centrifugal.. adica sabotii aia find invartiti de motor .. la o anumita turatie, datorita fortei centrifugale.... se deschid.. cupland volanta cuplata cu roata... daca ai niste arcuri mai slabe la saboti o sa-ti plece scuterul la turatie mai mica si mai brutal.... daca ai arcuri mai tari e exact invers!!!

APROPO CINE ARE SA-MI VANDA UN CARBURATOr SPORT DE 17' SAU 15.. DELORTO S-A SE POTRIVEASCA LA UN SR?? :P

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide ba alby tu vorbesti...lasa omul in pace...daca avea un vultur dinala de soferi de tir cum era...lasa-l man acolo ca sa se oftice asta si nu te lua dupa el...el cauta decat sa faca posturi, nu vezi ca nu are legatura cu ce se intampla pe aici...

SCUZE DE OFF-TOPIC!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide ba alby tu vorbesti...lasa omul in pace...daca avea un vultur dinala de soferi de tir cum era...lasa-l man acolo ca sa se oftice asta si nu te lua dupa el...el cauta decat sa faca posturi, nu vezi ca nu are legatura cu ce se intampla pe aici...

SCUZE DE OFF-TOPIC!!!

da ma :P caut eu sa fac posturi nu mai bate campii atat! dupa tine la vara iti vopsesti bloc semnu de la nike in cap :( nu am ce sa va zic! TZARANISME :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma :P caut eu sa fac posturi nu mai bate campii atat! dupa tine la vara iti vopsesti bloc semnu de la nike in cap :( nu am ce sa va zic! TZARANISME :P

 

 

mha u esti disperat dupa posturi...de fiecare data cand intru pe sectiunea astea vad la ultimul post pe toate topicurile alby....Deci esti disperat,las-o mai moale ca nu castigi nici-un premiu mai ales ca de obicei scrii numai prostii doar de dragul de a scrie :rose:

Editat de Sufletzel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mha u esti disperat dupa posturi...de fiecare data cand intru pe sectiunea astea vad la ultimul post pe toate topicurile alby....Deci esti disperat,las-o mai moale ca nu castigi nici-un premiu mai ales ca de obicei scrii numai prostii doar de dragul de a scrie :)

pai daca eu posteaz noapte dupa 12 normal ca dimineata apare ca ultimu post este de mine! :scratch:

 

i-ai zis-o, sufletzel :beer:

mi-a zis-o nu asa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca eu posteaz noapte dupa 12 normal ca dimineata apare ca ultimu post este de mine! :scratch:

mi-a zis-o nu asa :)

 

 

 

ce ziceam...esti un disperat care incearca cat mai multe posturi de dragul de a se baga in seama :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...