Sari la conținut

Ajutor! Mi-a Disparut Scooterul!


alexutzzzg
 Share

Postări Recomandate

Uite ca am fost si la tara cu scuterul. Am plecat din Bucuresti vineri seara, pe la 9 si am ajuns la Campina in jurul orei 23:20. Totul a fost frumos, mai putin faptul ca am fost imbracat cu blugi, tricou si geaca de blugi si am tremurat de frig pe drum, ceea ce m-a condus la o frumusete de raceala, continuata cu febra si amigdale umflate si dureroase (am avut azi febra 38,5 si azi-noapte de-abia mai respiram din cauza amigdalelro care s-au umflat). A fost frumos pe la tara, plimbari de dimineata pana seara in cele doua zile de week-end. M-am intors in Bucuresti luni, am plecat de acolo pe la 10 fara ceva (dimineata0 si la 12 am ajuns acasa. N-am mai inghetat ca m-am imbracat cu o bluza si cu o geaca mai groasa, dar deja raceala se instalase. Asa k azi trag cu medicamente ca sa-mi revin. Scuterul a rezistat fara probleme. La dus n-am mers cu mai mult de 50-55 km/h pt ca mi-a fost frica sa nu-mi sara segmentii de pe piston. Dar la intoarcere l-am tinut numai in 60 tot drumul si n-am avut probleme. Momentan l-am lasat deoparte, nu-l mai folosesc cateva zile pana nu il inscriu pentru ca in fata mea l-a oprit pe unu in Bucresti sii-a dat amenda pt ca nu avea scuterul inscris (nici casca si nici curs delegislatie). Dar am o problema. Eu nu am carte de identitate romaneasca la scuter si de la RAR mi-au spus ca m-ar costa in jur de 300 de lei ca sa o fac. Voi cum ati facut cu inregistrarea scuterului?Mai ales cei in situatia mea! Astept raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...