Sari la conținut

Providence Ri U.s.a - Montreal Canada


Postări Recomandate

Va salut pe toti dragi confrati motoristi....Am plecat din capitala celui mai mic stat din USA adica Providence statul Rhode Island sa-mi duc familia in Montreal CANADA....400 mile circa 650 km one-way si va pun niste poze cu privelistea statelor New Hampshire si Vermont c-am slab populate ,slab industrializate dar superbe din punct de vedere al naturii....Pozele sunt facute din mers prin parbriz murdarel si unele intr-o parcare la un Magazin de bauturi in NH deci nu le criticati....Acesta este raiul motociclistilor de aici....Enjoy

post-8370-1182027648_thumb.jpg

post-8370-1182027670_thumb.jpg

post-8370-1182027705_thumb.jpg

post-8370-1182027719_thumb.jpg

post-8370-1182027739_thumb.jpg

post-8370-1182027761_thumb.jpg

post-8370-1182027777_thumb.jpg

post-8370-1182027795_thumb.jpg

post-8370-1182027809_thumb.jpg

post-8370-1182027828_thumb.jpg

post-8370-1182027845_thumb.jpg

post-8370-1182027868_thumb.jpg

post-8370-1182027953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stat mic,slab populat,slab industrializat dar ani lumina in fata noastra

nu te intreb in cat timp ai parcurs cei 650 km ca ma apuca draci :welcome:

tocmai m-am intors dintr-o calatorie cu motorul din Sicilia si cand am intrat pe strazile noastre mioritice,proaste,pline de camioane si de prosti am reusit "performanta" sa parcurg cei 595 de km in 12 ORE

 

asa ca mai bine raiul vostru drept decat iadul nostru

 

P.S ai incarcat toate bagajele pe motor? :thanks:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pt motociclistii americani la ei Raiul e cam drept :welcome:

PS:Doar am glumit - asteptam si alte poze de pe drumurile americane.

 

 

Da ai dreptate dar pt endureala este padure de n-am vazut in viata mea atita...In plus sunt locuri amenajate unde poti sa sari etc...Stau bine astia pe aici...."Raiul" ma refeream mai mult la cruisere si vitezane daca nu te ia gaia...Limita este 65 mile circa 110 km/h...Fiecare o arde pe barba si banii lui....Numai bine

 

 

stat mic,slab populat,slab industrializat dar ani lumina in fata noastra

nu te intreb in cat timp ai parcurs cei 650 km ca ma apuca draci :thanks:

tocmai m-am intors dintr-o calatorie cu motorul din Sicilia si cand am intrat pe strazile noastre mioritice,proaste,pline de camioane si de prosti am reusit "performanta" sa parcurg cei 595 de km in 12 ORE

 

asa ca mai bine raiul vostru drept decat iadul nostru

 

P.S ai incarcat toate bagajele pe motor? :crack:

 

:D

 

 

Salut....Am facut in jur de 6 ore cu stop la cafea dar am fost cu masina ...Cu motorul meu daca nu ma ia gaia nu fac mai mult de 4 ore....Problema este ca Politia Statala sta in aceste doua state mai des decit la mine pt ca iti vine sa-i dai in gusa si au si ei nevoie de bani.....Nasolia este ca cu astia nu te tocmesti si pt amenda de speeding iti sare si asigurarea....De cite ori zbor o fac pt 15 -30 secunde si apoi mai incet sa vad daca nu apare vreunul pe autostrada...Aici sunt intrari si iesiri f dese comparat cu Europa....Sincer am umblat prin lume dar sistem de autostrazi si drumuri ce au astia nu o sa vezi nicaieri...In plus ce-mi place la ei este ca totul este XXL...Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...