Sari la conținut

Frane Mai Bune


Postări Recomandate

salut

 

am 2 motociclete, una este ducati 749 din 2003 si cealalta honda vtr din 2002. dupa ce am mers o perioada cu ambele, tind sa cred ca as pastra honda si as vinde ducati. totusi, nu reusesc sa inteleg de ce ducati franeaza MULT mai bine decat honda. ambele au anvelope la fel de bune, suspensie fata fara probleme, placute brembo.

 

la ducati abia ating maneta cu un deget si gata sa ma puna in cap, la honda trebuie sa strang cu toata puterea si imi da o senzatie de nesiguranta. bine, comparat cu alte motociclete, franeaza suficient si vtr, dar parca as vrea mai mult de la el. ce as putea sa ii fac sa franeze mai bine?

 

merci

radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lichidul de frana se schimba la max 2 ani si furtune racing gasesti la majoritatea magazinelor de profil :D

 

da-mi te rog un raspuns concret. eu personal nu cunosc nici un magazin de profil. de fapt era unul pe agricultori parca dar aia mai mult uleiuri si filtre aveau din cate tin minte. magazin piese moto chiar nu cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa iei Vtr-ul si sa-l duci la Razna motors. Fac pe loc furtunele racing, aerisit si schimbat palcute...foarte rapizi si eficienti.

 

P.S. Cred ca Ducati-ul are discurile de frana mai mari in diametru decat Vtr-ul, plus ca Brembo.... e Brembo iar vtr-ul are Nissin din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am honda si mi-am cumparat etriere Brembo de pe un Ducati Monster S4R. ma chinui sa gasesc un adaptor dar nu ma las pana nu pun Brembo-urile pe Honda

 

o varianta ar fi sa le schimb cu Nissin...dar nu ma incanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...