Sari la conținut

Nu ma asteptam prea curand .. dar ELF_BUF 3


elf_away
 Share

Postări Recomandate

ce sa mai zic acum la spartul tirgului?

 

Sorin are o vorba .."selectia naturala" ..care din pacate functioneaza! (buuuuuunnnnaaaa vorba!!!) :yikes:

 

Mergi mai prudent ..cunditiile de vreme, trafic si experienta ta nu iti permit foarte multe! :D

 

in rest ..bine ca esti OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa elf-ule ca nu e nimic grav cat timp esti intreg

Exista doua modalitati de a invata sa previi accidentele,sa o patesti si sa cazi sau sa o patesti si sa nu cazi.

Acum poti sa zici ca esti si patit si cazut deci next time da-i mai tare pe liniile de tramvai ca stii cum sa faci sa nu mai cazi :baldy:

Glumeam!

Ti-am zis sa ai grija acum ca i-ai scos limitatorul! :yikes: :D

Succes la reparatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, ce conteaza cum mergi tu (eu nu merg 70 pe cimentul ala alunecos niciodata), conteaza sa nu mearga altii pentru ca este foarte periculos.

 

Saptamana trecuta (cred) am facut un accident pe linia de tranvai. Am atins o dubita, noroc ca l-am atins sumar si nu am patit nimic. El a plecat pana sa parchez eu motocicleta si sa vorbesc cu el. Am incercat sa fanez cand am vazut ca intra in fata mea dar nici o sansa pe cimentul ala prafuit. L-am ocolit cat am putut, am auzit o bufnitura, si pe urma ma chinuiam sa tin motocicleta in picioare. Eh, nu conteaza, bine ca nu a fost mai grav. In orice caz, de acum de cate ori merg pe linia de tranvai sunt extrem de atent si merg foarte incet.

 

Grija mare elfule :yikes: Nu te lua dupa vitezomani, mai bine mai incet si la destinatie decat "rapid la spital". Am mai zis si repet, motociclismul e un sport care merita sa il inveti treptat si sa te buburi de el pe termen lung.

 

 

PS: Am scos motocicleta la plimbare zilele astea ... damn ce meseriasa e! Cea mai tare! Ma sperie din nou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai zic acum la spartul tirgului? 

 

Sorin are o vorba .."selectia naturala" ..care din pacate functioneaza! (buuuuuunnnnaaaa vorba!!!)  :yikes:

 

Mergi mai prudent ..cunditiile de vreme, trafic si experienta ta nu iti permit foarte multe!  :D

 

in rest ..bine ca esti OK

Mersi pentru urarile de bine ..

 

Dar .. Stii ce i aia selectie naturala ?

 

Sa ti explic :

 

Un pustan de 18-20 ani .. nici nu si a luat bine carnetul si se suie pe motoare de peste 100 de cai putere .. In general isi rupe gatul ..

 

Nu cred ca fac parte din categoria respectiva .. pt ca nu am decat 35 de cai si nu ma avant ca dobitocul.. Incerc sa invat .. si sa stii ca (virgula) chiar invat ceva din toate astea ..

 

P.S. : Elf_Bufff 4

In rest sa ne auzim numai de bine ..

Editat de elf_away
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...