Sari la conținut

Care Poate Sa Ma Lamureasca Si Pe Mine Cu Ceva?


R3na70
 Share

Postări Recomandate

salut...vreau sa imi cumpar si eu un Suzuki Estilete dar inainte vreau sa ma informez despre detaliile tehnice!!

-primul lucru cu care nu sunt lamurit..scuterul asta de il vreau eu are 120 km/h pe bord..iar eu am crezut ca are 80 sau 125 cm cubi..insa am aflat si am vazut si pe net ca are decat 50 cm3..la toate scutere cu 50 cm3 care le stiu au maxim 80 pe bord...asta de ce are 120???

-al doilea lucru:am condus scuterul si merge super..are acceleratia chiar puternica...insa cum imi dau eu seama dak intradevar segmentii sunt buni???trebuie sa desfac sa ma uit cu un mecanic la motor??sau faptul ca merge asa bn inseamna ca segmentii sunt in stare buna??!

-are limitator la 60 km/h..daca ii scot limitatorul se va simti mult diferenta la consum??si daca da...cum ii reglez consumul??!!

Cam astea sunt intrebarile mele.Astept raspunsuri de la cei care se pricep in acest domeniu..multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O sa simti diferenta o sa consume mai mult dar o sa mearga si mai tare.nu ai cum sa reglezi consumul dar eu zic ca merita sa mearga mai tare si sa consume numai bine salutari cu faru' daca merge :lol:!

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...