Sari la conținut

Carburator Si Pompa Benzina Malaguti F12


Vizitator iuiu
 Share

Postări Recomandate

buna ziua...am mai cautat pe forum da nu am gasit..am o problema...am un scuter malaguti f12 si nu stiu unde vine pus furtunul de la vacum si de la benzina.....si inca o intrebare am ... pompa de benzina cum trebuie sa functioneze normal ? din carburator sufla aer in pompa sau trage ..ca e posibil sa fie defecta..da oricum vreau sa stiu care furtun unde vine puse..daca se poate si poza. multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti spun un pik din exprerienta mea de nepriceput, daca scuterul tau e pe carburatie nu ai pompa de benzina ,numai cele pe injectie au pompa de benzina.din rezervor ai doua furtune unul pt vaccum si unul pt benzina ,i-ati un prieten si pune-l sa dea la kick start si tu observa pe care orificiu din cele doua( akolo unde se monteaza furtunasele ) iese aer -pe ala bagi furtunul de vaccum.sper sa-ti fie de folos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o singura observatie... pui degetu, si vezi pe care TRAGE aer... adica pe care face vid. acolo bagi furtunu care merge la robinetul vacuumatic (robinetul de la rezervor). dar nu asta ii furtunu pe care merge benzina... furtunu asta doar deschide robinetu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

da..am rezolvat cu acel rezervor...era defect..am cumoarat altu nou..dar din carburator nu trage atata aer ca sa il alimenteze..maine il duc la un service sa vad daca imi rezolva situatia..multumesc de aceste raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...