Sari la conținut

Sfaturi Pt. Klx 650


Postări Recomandate

salut nu stiu daca cineva are un klx 650 dar eu as vrea sa achitionez unul din germania.

am avut un tt 600 belgarda si racirea fiind pe aer ma omora.

nu stiu cum se prezinta KAWA la enduro dar imi place mult.

FIABILITATE m-ar interesa si restu optional.

asa ca daca vreunul din voi are sau stie mai multe despre acest model (93....95)...cam aici ....va rog sa imi spuneti si mie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu unul din 93 , recent adus in tara , de vreo 2 luni . prima data l-am incercat off-road pt k nu aveam inca permis si nu era inca inmatriculat si mia placut k trage bine motoru si nu se sperie de deal, l-am bagat un pic si prin noroaie si s-a descurcat bine.este cam greu , are 170 de kg dar merge bine . de vreo 3 saptamani am iesit cu el pe strada , pe asfalt , imi place cum se tine pe drum , doar k vibreaza de la cauciucurile cu crampoane.consumul este un pic cam mare 5-6 litrii la suta de km si trebuie verificat des uleiul .

am incercat sa pun si un filmulet dar nu pot.

asfalt uscat si sa ai noroc de el dak il cumperi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu unul din 93 , recent adus in tara , de vreo 2 luni . prima data l-am incercat off-road pt k nu aveam inca permis si nu era inca inmatriculat si mia placut k trage bine motoru si nu se sperie de deal, l-am bagat un pic si prin noroaie si s-a descurcat bine.este cam greu , are 170 de kg dar merge bine . de vreo 3 saptamani am iesit cu el pe strada , pe asfalt , imi place cum se tine pe drum , doar k vibreaza de la cauciucurile cu crampoane.consumul este un pic cam mare 5-6 litrii la suta de km si trebuie verificat des uleiul .

am incercat sa pun si un filmulet dar nu pot.

asfalt uscat si sa ai noroc de el dak il cumperi. :)

post-14351-1189691461_thumb.jpg

post-14351-1189691525_thumb.jpg

post-14351-1189691551_thumb.jpg

post-14351-1189691590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult de raspuns

as vrea sa stiu cati km are motorul tau si daca ai avut ceva probleme cu el .

eu am citit pe net ca ar avea 150 si ceva de kg dar no ma rog tu ai si poate ca asa e 170 dar cred ca cu un rezervor mai mic si o toba sport mai usoara mai reduci semnificativ din greutate.

cred ca si eu am sa iau klx ca imi place cum arata sau mai e o varianta cu dr 650 modelul din 96.

apreciez mult ajutorul

 

distractie placuta in sa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello!

motorul meu are 21500 km , cand l-am luat avea aprox 20500.am vazut ceva pe net ca sunt 2 modele, unul este KLX C , cum etse si al meu si are 170 de kg , iar celalalt este KLX A care are 150 kg.

http://www.bikepics.com/kawasaki/klx650/ aici sunt mai multe modele de KLX

Numa bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte derutat am gasit un site in care erau comparate mai multe vacute din astea mai vechi 92,93,---94,96. si unde klx 650 se situa foarte bine off road si cica fiabilitatea si intretinerea este buna,respectiv costuri scazute.

ce ma fac imi place mult tare cum arata si mai e si racit pe lichid,suspensie fata upsidedown.

nu stiu ce sa fac nu vreau sa-mi para rau si imi tre si un motor fiabil.

ce ma puteti sfatui????????????

NU VREAU sa fiu tot la 2 saptamani la reparat cu klx ca stiu ca kawa nu a excelat in fiabilitate dar a facut motoare performante.

 

va rog orice ajutor e bine venit( parerile voastre conteaza)

 

 

KLX 650 sau DR 650 RSEsau NX 650 DOMINATOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte derutat am gasit un site in care erau comparate mai multe vacute din astea mai vechi 92,93,---94,96. si unde klx 650 se situa foarte bine off road si cica fiabilitatea si intretinerea este buna,respectiv costuri scazute.

ce ma fac imi place mult tare cum arata si mai e si racit pe lichid,suspensie fata upsidedown.

nu stiu ce sa fac nu vreau sa-mi para rau si imi tre si un motor fiabil.

ce ma puteti sfatui????????????

NU VREAU sa fiu tot la 2 saptamani la reparat cu klx ca stiu ca kawa nu a excelat in fiabilitate dar a facut motoare performante.

 

va rog orice ajutor e bine venit( parerile voastre conteaza)

 

 

KLX 650 sau DR 650 RSEsau NX 650 DOMINATOR

 

parerea mea este k poti sati iei . eu inca nu am avut probleme cu el, nu mi s-a stricat nimik, mi s-a ars odata siguranta si nu stiam unde e si am dat jos tot ce se putea de pe motor k sa o caut si dupa timp de cautare si de stres am gasit-o intrun loc foarte usor unde nici nu ma gandeam k ar putea fi, in reste nu am avut deloc probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...