Sari la conținut

Need Help Pls


ionut2a
 Share

Postări Recomandate

sageata de pe piston reprezinta directia catre flansa de evacuare...sensul de miscare a unui motor in 2 timpi este afectat si de avansul la aprindere...daca avansul este prea mare o ia invers...daca ai schimbat si ambielajul\demontat alternatorul si nai notat pozitia se poate intampla si asta....mai da-ne detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am schimbat decat pistonu , segmentii si rulmentu la ambielaj nu am umblat numai lam curatat si la fel am mai facut si la piesa aceea ce seamana cu o muzicuta :finger:

Cineva mia zis ca nu-i din cauza avansului , ii de vina pistonu asta ce lam pus (ii mai bombat ca cel dinainte) ca acela era mai plat si ajungea pana la capatu cilindrului si asta nou ajunge doar cu varfu si pe margini ramane vreo 2mm

Editat de ionut2a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din alte cauze, eu m-am dus cu pistonul si cilindrul la unitedmotors (credeam ca nu mai am compresie)

mi-au explicat cum trebuie pus cilindrul inapoi (sageata spre evacuare), dar intelesesem ca se sparg segmentii daca e pus aiurea, chestia cu mersul inapoi nu am mai auzit-o (nu ca as fi nush ce expert), hilar, sorry, stiu ca urat pentru tine ...

bafta multa! sa ne spui cum ai rezolvat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...