Sari la conținut

Kymco Agility


tiptil
 Share

Postări Recomandate

Salut , de curand mi-am cumparat un kimco agility, este limitat la 50 km/h, in oras imi ajunge , dar in afara simt ca ma misc prea incet...am observat ca si in panta tot cam aceeasi viteza ia,adica maxim 53km/h, banuiesc ca limitatorul nu este la carburator, ci undeva la transmisie, ca altfel in panta ar fi trebuit sa se duca cu mai mult de 53km/h, nu? Imi puteti spune si mie cum as putea sa-l delimitez? afecteaza negativ motorul daca il delimitez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi afecteaza motorul tinand cont ca l-ai luat de curand si ca nu ii faci un rodaj corespunzator + ca vei pierde si garantia. Sfatul meu este sa vorbesti cu cel care face verificarile in garantie si poate te intelegi cu el ca sa iti dea jos limitatorul fara a pierde garantia....cel putin un prieten asa a facut tot la un kimco dar nu mai stiu modelul: s-a milogit de mecanicul de la serviceul kinco si i-a promis ca nu il va forja in timpul rodajului....si acum are limitator scos dar si-a pastrat si garantia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fi primit o punguta cu un jigler cu diametru mai mare si o bucsa metalica ce se inlocuieste la variator.Asta este kit-ul de delimitare.O sa mearga in jur de 65 km/h dupa aceea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi afecteaza motorul tinand cont ca l-ai luat de curand si ca nu ii faci un rodaj corespunzator + ca vei pierde si garantia. Sfatul meu este sa vorbesti cu cel care face verificarile in garantie si poate te intelegi cu el ca sa iti dea jos limitatorul fara a pierde garantia....cel putin un prieten asa a facut tot la un kimco dar nu mai stiu modelul: s-a milogit de mecanicul de la serviceul kinco si i-a promis ca nu il va forja in timpul rodajului....si acum are limitator scos dar si-a pastrat si garantia.

 

Am degand sa-l delimitez dupa ce ii fac rodajul ca nu sunt (cuvant urat) sa-i faram motorul. Are cineva vreun tutorial ceva de delimitare la kymco? :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...