Sari la conținut

Caut segmenti


Postări Recomandate

Da' ce grosime?

raspunsu o sa ti-l dau duminica sau luni

si cu calitu: eu pentru o Jawa d'aia veche( '62) i-am incins la aragaz pana s-au inrosit dupa care i-am aruncat in ulei, da' ai putea sa ii incingi la autogen dupa care sa ii bagi in ulei; nu e precum calirea in fabrica da' decat nika si daca nu mai poti fara motor atunci ii faci asa si ii schimbi mai des

si vezi sa ii faci din fonta fara porcarii cu crom si alte chestii ca atunci se duc mai greu segmentii da' se duce mai repede cilindrul;

numa bine

Editat de R_i_d_e_r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi problema o am si eu. mi-am marit pistoanele si nu gasesc segmenti deloc. ai mei sigur sunt mai subtiri. s-ar putea sa fie de 1 mm grosime. problema cu cei facuti pe la noi nu e ca nu ar fi tratati. nu sunt cromati. sau poate chiar cementati. asa sunt cei originali. la floreasca la pod mai e cineva care fabrica segmenti dar nici el nu-i cromeaza.

King Z, daca ai gasit vreo solutie spune si tu ce si cum ai facut. diametrul segmentilor mei este de 55.

astept vesti.

daca aflu ceva te anunt. pana una alta suna la 0724.561.013 este un service moto, vei vb cu ciprian. eu am fost la el ieri si mi-a adus niste segmenti noi dar care erau ceva mai mari decat am eu nevoie. du-te si tu cu un segment de-al tau la el si vezi poate ai noroc sa se potriveasca.

 

multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...