Sari la conținut

Cutii De Bagaje, Panniers, Cufere - Ce Imi Recomandati?


Postări Recomandate

Salut,

 

vreau sa cumpar niste cufere pentru un BMW F650GS Dakar. Din Aluminiu.

 

Cuferele Vario date de BMW sunt de fapt de plastic si doar acoperitoarea e de aluminiu. Oricum, nu au un volum foarte mare si am citit pareri nu foarte vesele cu privire la sistemul lor de montare. Se pare ca a slab.

 

Deci , vreau cutii de aluminiu. Stiti pe cineva care produce asa ceva in Romania? La ce pret?

Altfel cred ca voi alege Darr : http://www.daerr.de/Artikel/MotorradBox.htm

Sunt cam 200 euro perechea, dar trebuie sa adaug apoi kitt-ul de montare.

O alta varianta ar fi sa cumpar niste Zarges "normale" de pe e-bay la mana a doua si sa ies cam la 100 europerechea. Avantajul cu Zarges e ca sunt foarte solide, dar putin mai grele si cam late (nefiind gandite pentru motocicleta). Si oricum .. si la ele mi-ar trebui un kit de prindere.

 

Ce kitt de montare imi recomandati? Care ar fi cea mai ieftina varianta? Ca H&B sunt vreo 250Eur si mi se pare enorm.

 

Zega-Teratech ma duc spre 650 iar la Jesse nici nu ma gandesc - in jur de 850-900 euro cu totul.

 

Ce puteti sa-mi spuneti din experienta proprie? Si-a facut cineva cufere singur, sau la comanda in Romania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi aici al 3-lea post. Omul le face si pe comanda. Vorbeste cu el. E baiat de treaba.

 

bafta :cheers:

 

Excelent! Il contactez pe om. Cele din poza insa sunt nituite, eu as vrea sudata (praf mult pe unde ma voi duce) dar poate se rezolva cu silicon. E excelent ca am gasit pe cineva care face. Merci mult.

 

Soso, merci de asemenea. De indata ce gasesc threadul o sa intreb de sisteme de prindere ca se pare ca rezolv cu coburile in sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...