Sari la conținut

Anvelope Pentru Enduro -touring


jacques
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Vreau sa-mi schimb Mitas - urile. Nu ca ar fi tocite, dar vreau ceva care sa-mi dea incredere pe viraje.

Fiind vorba despre o Africana, ma intereseaza ceva nu total dedicat pt sosea. Un pic de profil nu mi-ar strica. Este evident ca oricat de enduro se vrea tot un sfert de tona are.......adica nu ma intereseaza sa ma chinui cu ea in regim pur off-road. Oricum 80 - 90 % din km voi merge pe asfalt. In acelasi timp voi ajunge cu siguranta calare si pe drumuri de tara, nemodernizate, forestiere, cu noroi, macadam, etc.

Ce stiu pana acum sunt: Michelin Anakee, Metzler Tourance, Continental Escape. Sunt convins ca mai sunt si altele.

Incepator fiind , sunt la primul schimb de gume. Nu am idee despre cum se comporta. Din cate am auzit aderenta maxima pe asfalt o au gumele care se incalzesc bine si au o consistenta moale, lipicioasa. Sunt constient ca asta inseamna ca se vor toci mai repede. Poate ma vor tine doar un sezon. Prefer asta fata de teama pe care o am cu privire la aderenta. Din acest motiv vreau sa lepad Mitasurile.

 

Va multumesc anticipat

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 19:10 -------------
nimeni ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...