Sari la conținut

Cauze


Postări Recomandate

Am un aprilia sr 2003 injectie, 49 cmc, dati-mi neste pareri in legatura cu: De ce se afuma(inegreste) bujia si tine 2-3 zile, max o luna, mentionez k erau buji ngk, denso pret 30 lei, Cauze : i gata setu? probleme la bobina de inductie, nu's bune bujiile? motoru merge bn demaraj bun etc cat timp bujia nu e gata complect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujia recomandata pentru aprilia ta este NGK CR8E cu 0,8 - 0,9 mm distanta intre electrozi. Daca se afuma inseamna ca merge cu multa benzina. Curata in prima faza filtrul de aer si daca merge la fel mergi la tester ca sa stii exact care-i treaba. Posibil sa fie doar filtrul de aer murdar sau sa fie busit senzorul de aer. Ai grija si ce ulei de amestec folosesti.

Editat de Vali M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un aprilia sr 2003 injectie, 49 cmc, dati-mi neste pareri in legatura cu: De ce se afuma(inegreste) bujia si tine 2-3 zile, max o luna, mentionez k erau buji ngk, denso pret 30 lei, Cauze : i gata setu? probleme la bobina de inductie, nu's bune bujiile? motoru merge bn demaraj bun etc cat timp bujia nu e gata complect

 

Salutare

 

vezi /index.php?...9949&st=520

 

Schimba bujiile...la injectie...nu ai cum sa ai exces de combustibil...

 

Doar daca ai ardere incompleta... asa ca vezi e o lista in format pdf. pe link-ul de mai sus si daca ai rabdare...

 

poti salva...timp, carburant si castiga ceva putere... arderea incompleta... duce la acumulari de carbon...

 

Cele Bune ;)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...