Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei care au stat acasa din cauza muierii( prietenei , nevestei , amantei ) , urmatorul banc ! CAZ REAL la tura de azi ! :)

 

Intr-o sambata , vine Sf. Petru cu Transalpu pe pamant tras de 2 cai , unu ALB si unu NEGRU ! Transalpu era plin cu saci de cartofi, ajunge intr-un sat , se opreste la prima casa,bate la poarta ( poc poc ) ... iasa barbatu la poarta. Atunci Sf. Petru de pe Transalp il intreaba:

- Cine ii sefu la voi in casa ? ( la care barbatul raspunde , NEVASTA !) ... Sf. Petru ii da un sac de cartofi de pe Transalp !

Merge Sf. Petru la casa urmatoare si intreaba din nou ...

- Cine ii sefu la voi in casa , ca si dincolo tot NEVASTA era sefa in casa ! ( si i-a dat si la omu asta un sac de cartofi )

Si tot asa pana la ultima casa din sat ... ajungand acolo iese barbatu si Sf. Petru ii pune aceasi intrebare:

- Cine ii sefu la voi in casa ? ... si barbatul raspunde hotarat: EU !!! , daca tu esti sefu in casa atunci alege-ti un cal din astia 2, asta ALB sau ala NEGRU ? ...

- Barbatul direct ii spune lui Sf. Petru: STAI SA IMI INTREB MUIEREA ! , sa vedem care sa il luam ! ... si intra deja in casa dupa muiere !

- Sf. Petru striga dupa el: Vino ma inapoi sa iti dau si tie un SAC DE CARTOFI !!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

 

Consecinta! Aveti grija la spate(coloana) ... ca ii destul de greu un sac de cartofi ! Nu merita carat toata ziua ! :) B) :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca omul nu poate sa mearga asta e.

Si tu te simti ? B) :)

 

In leg cu tura de la Sarmi bine ca nu atzi venit , ca daca cumva nu atzi fi avut la voi ceva mai lejer de imbracat atzi fi murit de cald :)

A fost o iesire reusita ! pacat ca ii un KAKAT si Sarmi Regia , Inca putin mai mare ca si cea Ulpia ! Drumul in schimb ii super , te pune putin la lucru in anumite portiuni !

A mai si plouat putin , c-am 10-15 min dupa Orastie spre Costei ! Si in colo si innapoi ! Si inca in vreo 2 locuri tot asa 10-15 min ! Dar atata bai sa fie :D

Deocamdata atata ... o sa mai dezvoltam noi tema asta pe parcurs ! :laugh:

 

Pt Alex: Sa nu te mai uiti asa mult la Meteo , ca te mint astia cu Codurile lor cu tot ! Cum zicea Laci : Vb Codat ! , nu noi ... aia de la TV :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce pasarica mea aveti cu mine? am incercat sa fiu un bun amic si sa va atentionez...sa-mi bag drod in nas daca va mai zic ceva... :)

Am glumat ma DUDE :laugh: ... ziceam si eu doar! , ca nu ai ce sa te iei dupa astia de la Meteo !

Sper sa primesti accesorile pt moto ca merem pe Transfagarasan sapt viitoare !

:) B) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu te simti ? B) :)

 

In leg cu tura de la Sarmi bine ca nu atzi venit , ca daca cumva nu atzi fi avut la voi ceva mai lejer de imbracat atzi fi murit de cald :)

A fost o iesire reusita ! pacat ca ii un KAKAT si Sarmi Regia , Inca putin mai mare ca si cea Ulpia ! Drumul in schimb ii super , te pune putin la lucru in anumite portiuni !

A mai si plouat putin , c-am 10-15 min dupa Orastie spre Costei ! Si in colo si innapoi ! Si inca in vreo 2 locuri tot asa 10-15 min ! Dar atata bai sa fie :D

Deocamdata atata ... o sa mai dezvoltam noi tema asta pe parcurs ! :laugh:

 

Pt Alex: Sa nu te mai uiti asa mult la Meteo , ca te mint astia cu Codurile lor cu tot ! Cum zicea Laci : Vb Codat ! , nu noi ... aia de la TV :laugh:

 

 

Pt bertie niste ziduri si multe chestiii din piatra nu a prezentat interes

parerea mea e ca merita sa mergi sa o vezi barem o data,

dac anu esti multumit de cetate ramai cu satisfactia drumului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt bertie niste ziduri si multe chestiii din piatra nu a prezentat interes

parerea mea e ca merita sa mergi sa o vezi barem o data,

dac anu esti multumit de cetate ramai cu satisfactia drumului

cetate :D :) chestia aia era orice vrei tu,numa CETATE nu

restul a fost OK

Am avut si :) B)

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am inteles bine sunam adunarea pentru Transfagarasan. Prezent ,eu cu baba mea...adica Cbr-ul :) .Dar numai de sambata...ca eu sant muncitor pana Vineri. De fapt pot sa imi iau liber cand vreau,numai ca am treaba si Vineri. Se aude?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am inteles bine sunam adunarea pentru Transfagarasan. Prezent ,eu cu baba mea...adica Cbr-ul :) .Dar numai de sambata...ca eu sant muncitor pana Vineri. De fapt pot sa imi iau liber cand vreau,numai ca am treaba si Vineri. Se aude?

SE SI VEDE ! :)

CATEVA POZNE DE LA"CETATE"

post-21584-1212955800_thumb.jpg

post-21584-1212955828_thumb.jpg

post-21584-1212955860_thumb.jpg

post-21584-1212955887_thumb.jpg

post-21584-1212955933_thumb.jpg

post-21584-1212955986_thumb.jpg

post-21584-1212956009_thumb.jpg

post-21584-1212956039_thumb.jpg

post-21584-1212956061_thumb.jpg

post-21584-1212956117_thumb.jpg

post-21584-1212956315_thumb.jpg

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati aici gasiti mai multe poze ... http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/Lutzifer?album=1105

 

Sa va spun si traseul care a fost:

ARAD - DEVA - ORASTIE - COSTEI ( langa Gradistea de Munte , pe harta ) - SARMISEGESULA - ORASTIE - SIMERIA - HUNEDOARA - DEVA ( pe un drum peste deal cu serpentine , nu chiar cum ii trecut pe harta ) - ILIA - FAGET - LIPOVA - PAULIS - ARAD , 530 KM !!! :)

post-26086-1212963868_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ... asa ii :) :)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai junior! E cam jenanta noua ta ,,originala" denumire a unui loc istoric,pot sa-i spun asa nu? Acolo au trait si luptat acum 2000 de ani stramosii nostrii, nu fac un caz din asta dar pe locurile alea au murit oameni aparand cetatea,neamul si avutia. Ei impreuna cu romanii care au ramas aici au dat nastere originii de popor roman.Daca pot sa spun asta de acolo plecam toti cei romani! Tu poate ai venit mai tarziu...Ca tu te asteptai sa vezi o cladire gen Colliseum e altceva,dar poate ar trebui sa stergi ce ai scris acolo,eu nu pot sa scriu. Oricum te voi trage de urechi,asa ca ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai junior! E cam jenanta noua ta ,,originala" denumire a unui loc istoric,pot sa-i spun asa nu? Acolo au trait si luptat acum 2000 de ani stramosii nostrii, nu fac un caz din asta dar pe locurile alea au murit oameni aparand cetatea,neamul si avutia. Ei impreuna cu romanii care au ramas aici au dat nastere originii de popor roman.Daca pot sa spun asta de acolo plecam toti cei romani! Tu poate ai venit mai tarziu...Ca tu te asteptai sa vezi o cladire gen Colliseum e altceva,dar poate ar trebui sa stergi ce ai scris acolo,eu nu pot sa scriu. Oricum te voi trage de urechi,asa ca ai grija!

:P :D Acuma nici nu trebe exagerat ! Toate le luatzi prea usor la suflet ! Cand ne intalnim nu imi dau jos casca din cap , sa am urechiile ferite :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :lol: :lol: vin eu :P

 

Slideshow`u de la Sarmisegetusa ! Linck de pe MotoTube.ro ... http://www.mototube.ro/view/357/honda-tran...segetusa-regia/

 

Poze ... http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/lutzifer?album=1105

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super fain...distractie...acuma kiar ca imi vine sa imi tai vena...am tot pus pe motor,dar am nunta weekendu asta... :P

P.S. pe linku de mai sus...uffff...cam mare zapada...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faine pozele , au tras tura faina baietii !

Acuma ii 1000`n 1000 ca merem si noi , cum sa ratezi asaceva :D

 

Apropo acuma am ajuns de la Lipova , am fost dupa apa minerala ca ne-am plictisit :P ( Eu , Atti si Nashoo )

Pacat ca am uitat aparatu acasa si nu avem dovada :lol: , dar oricum a fost fain raliu pe Valea Muresului :lol:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata de dimineata TRANSFAGARASAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:DMAI VINE CINEVA?

eu cu ,,baba,,mea! Inscris! :P la ce ora si de unde plecarea?

un traseu care pune? astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu ,,baba,,mea! Inscris! :P la ce ora si de unde plecarea?

un traseu care pune? astept!

Plecarea ii la ora 10:00 din Petrom Micalaca ! (Sa vi cu 10-15 min mai repede)

post-26086-1213212278_thumb.jpg

Asta ii traseul in colo , inapoi vedem noi ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...