Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cate am gasit pe google , Vf asta asa zis Bihor , defapt ii Cucurbata Mare ! Sa stim totusi unde merem exact :(

Dintr-un articol de pe net " Vf. Bihor (Cucurbata Mare sau Biharea-1849m) "

 

... adik daca o fi la ora 11:45

Scuzati de greseala de mai de sus :) ... intalnirea in benzinarie este la ora 12:45 , cu plecare la ora 13:00 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad si eu ca asa ii zice , dar daca cauti pe google nu iti apar prea multe chestii sub numele asta . Mai bine zis oricunde scri vf. bihor apare ca ii zice " cucurbata mare sau biharia "

Oricum pt noi tot Vf. Bihor ramane :)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lutzifer,cucurbata mare ii numele mai popular sa ii zic asa...cucurbata mare ii bihoru' si varful alalalt cam tot pe la 1800m ii cucurbata mica...dar avand in vedere ca in toate cartile de geografie cucurbata mare = Vf Bihor...cucurbata mica automat a devenit cucurbata...:( mersi ca ai corectat ora...imi faceam griji,ca am crezut ca ai luat-o pe ulei... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Vf. Bihor la intoarcere cine vrea poate veni pe traseul stabilit de Atti ! ... Din Arieseni mergem spre Albac , de acolo urcam in sus Horea si bantuim un pic zona aia , vrem sa ajungem la Rachitele , Padis ... Asta fiind Duminica !

In legatura cu locul de campare se schimba ... numai campam la Sighistel pentru ca ar trebui sa ne intoarcem in partea opusa Albacului ! Si o sa campam undeva pe drumu de Arieseni - Vf. Bihor ! Sunt sanse ca si Calin sa apara pe la ora 20:00 Sambata ! Si sa vine cu noi pe tura !

Mai multe detalii le vb cand ne intalnim ! bau ! Si ne vedem in benzinarie la 12:45 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă ... adică fac pi pătrat pe drumul ăla spre vf Bihor

Anul trecut mai era cumva, dar anul ăsta e plin de pietre mari, e pentru camioane

Nu dau o grămadă de bani pe gume bune ca să le tai pe un drum din acela

Mai bine, cum îmi zicea Atti, iei un motor adevărat de cros Âşi o tai direct pe deal, pe pământ, nu pe pietroaiele alea

 

Mă duc să fac un duÂş Âşi apoi să văd ce fac cu pozele

 

O poza pe care eu o consider reusita

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu fu in spatele tau ca si pasager! Una peste alta o iesire scurta si placuta sederea la vila doamnei Dorina.Gazda primitoare care ne-a facut sa ne simtim ca acasa.Recomand cu caldura!Cateva poze din Arieseni.

post-23049-1214164420_thumb.jpg

post-23049-1214164480_thumb.jpg

post-23049-1214164544_thumb.jpg

post-23049-1214164608_thumb.jpg

post-23049-1214164663_thumb.jpg

post-23049-1214164721_thumb.jpg

post-23049-1214164758_thumb.jpg

post-23049-1214164809_thumb.jpg

post-23049-1214164867_thumb.jpg

post-23049-1214164949_thumb.jpg

post-23049-1214164987_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o iesire super faina...campare a fost extraordinara...deci asa ceva trebuie sa mai facem...dar fara pasager :crack:...asteptam slide-urile lu Lutzifer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea din data de 21-22.Iunie.08 , pe Vf. Bihor si Padis , doua zile de soare si caldura , am campat intr-un loc foarte frumos la 1600 m altit. , intre Arieseni si Vf. Bihor !

Total de km 510 ... La plecarea din Arad am fost 5 motoare pana in Arieseni, de acolo am continuat 3 motoare ( TransALP`uri )

 

Poze ... http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/lutzifer?album=1152

 

SlideSwow Part 1 ...

Linck de pe MotoTube.ro Part 1 ... http://www.mototube.ro/view/636/honda-tran...-1-.../

 

SlideShow Part 2 ...

Linck de pe MotoTube.ro Part 2 ... http://www.mototube.ro/view/637/honda-tran...-2-.../

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru duminica ce urmeaza traseul va fi unu mai scurt in zona Tautz , putina Endureala ! :crack:

Prea multe detalii inca nu`s ... ii cineva interesat ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

Mergeti cu vacile sau aveti capre?

Fade

Cu Vacile :crack: TransALP`urile !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o fi de la amiaza incepand...ca eu vreau sa ajung si pe la Pecica la intrunire...si daca se pleaca mai pe la amiaza,atunci o fi ok pentru ca si eu ajung de la Pecica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o fi de la amiaza incepand...ca eu vreau sa ajung si pe la Pecica la intrunire...si daca se pleaca mai pe la amiaza,atunci o fi ok pentru ca si eu ajung de la Pecica...

Ma dude , noi cred ca ne facem prog de dimineatza... ca sasa ii tura de o zi ! Nu avem ce sa o lalaim pana tu vi de la intalnirea pacii ! Dar mai vedem pana atunci ce si cum ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci da-ti si voi un verdict final si atunci ma voi conforma...:crack:

Plecam pe la 10:00 ... merem pana la Tautz , de acolo facem bucata aia cu trecerea prin parau ... merem pe unde ai zis tu atunci , Valea Minisului sau ce ! Stam la o clisa fripta ! si facem cumva sa ne intoarcem pe la Ghioroc sa facem o baie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna bine...mai vb noi pana atunci...si daca ma anunti si pe mine cu un sms sau ceva...ca io ma duc la pecica de vineri dupa-masa...

Lasa ca te sun eu sambata seara , si iti zic mai exact cum sta treaba... sa vedem si cine mai vine. :P

Apropo , daca iti duci muiere ... sa duci si mancare pt ea ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdeah...la off-road numai duc pasager cat o fi cucu sus...

Ce, ma, ala o fost pasager? 40 de kile cu tot cu ambalaj?

Data viitoare incearca si tu cu Kato in spate, sa vezi atunci endureala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :) :) saracul motor al tau...ii shubred dupa urcarea aia... :) io nu as putea sa-l pun in spate pe kato...impreuna facem aproape cat motorul...:))

mda...ca s-a auzit dupa aia cum bateau bolturile si lantul s-a intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...