Sari la conținut

Jawa 350


gratzy
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor posesorilor de fiare comuniste! De ceva vreme, nu demulta de cand am permis am scos si eu mobra pe afara, si am observat, ca din burduful telescopului stanga fata, sunt tot manjit de o asa zeama precum apa plina de rugina, pe haine, dupa cate o plimbare scurta! Am zis ca o fi din cauza ploii dar s-a tot repetat si am observat ca desi e uscat afara scurgerea zeama ruginita continua! Ce-i de facut ? se baga ulei in telescoape, -cam moi si cu o cursa destul de mare- de care ulei , cum si cat!?? :rusinica:

Ati mai patitt careva sau e boala la jawe? se poate remedia relativ usor,sau e lucrare de lucrare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

"CRED" ca ai simeringurile terminate... se intampla destul de des ...dupa ceva km de "asfalt" romanesc... a patit-o si unul cu YAMAHA FZR-600 SI UNUL CU KAWASAKI ZX-9R , SI UNUL CU YAMAHA FZR-1000, SI EU CU DNEPR... (cu jawa nu am mers deloc...dar tot "sper"...) la dnepr am rezolvat-o cu un set nou de simeringuri , la jawa... nu stiu ce sa zic... S-AR PUTEA SA TE AJUTE TIPUL CARE A DESCHIS TOPICUL ASTA: http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=36516

 

 

si nici nu cred ca te vor costa foarte mult! ce nu face omul pentru pasiunea sa(motor sau "altceva mai omenesc" :rolleyes: )

 

vorbeste cu KTM.ARAD si sigur te poate ajuta cu PIESE NOI , NU "RECUPERATE" :rusinica:

ciao!

 

mai am un amic cu JAWA TS-350-TS, care nu prea a umblat la suspensia fatza, chiar nu a avut probleme!!! doar pentru suspensia spate l-am ajutat cu niste amortizoare de Yamaha XS-400 si a fost extrem de satisfacut(si EU , de altfel , ca mi-a imprumutat-o de curiozitate! cred ca atunci m-a "infectat" cu virusul JAWA:-) , mi-a placut cum facea ambreiajul in treapta a-1-a... NO COMMENT)

SUCCES SI LA CAT MAI MULTI KM CU JAWA TA! E UN MOTOR FRUMOS!

Editat de gabrielradulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...