Sari la conținut

Nu Stiu Ce Sa Fac Ce Sa Cumpar Ajutor !


speedbiker
 Share

Postări Recomandate

Eu iti recomand sa nu te grabesti. Cauta unul bun. Si care sa iti si placa.

Cel mai bine i sa duci pe cineva priceput cu tine la piata. Iti va fi de mare ajutor. SI mai citeste si tu sectiunea despre ce sa urmaresti la un scuter second...i in top list pe sectiunea scooter mania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aha dar e asa cu roti de teren :laugh: imi ajunge si 75 se poate face sa mearga mai mult o toba sport si un filtru de aer sport :)

 

mno e pe carburator a zis ca a schimbat cureaua si variatorul :P a zis ca are demaraj acum :(

cred ca il cumpar dar daca se strica fac crima tot il sparg motorul logic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama ,motoru este facut si mere foarte bine iam facut si demaraju sa traga de pe loc !!!,eu nu iam zis ca este pe injectie nu a inteles el bine pe messenger.

 

la motor nai ce sparge ii mai trebuie un piston si segment !! si este OK. si sa ai bani de benzina;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cilindru si rulmentii si etc

 

Lasati saracul om a pus curea si cere 21 de la 18 pe bikeshop sunt 100 de preturi 800 euro 750 euro 700 euro 650 euro 600 euro 550 euro 500 euro

 

 

NU STIE SA PIEARDA !!

 

asa cum zice brick23

 

frate o indicatie in viata pierzi de multe ori cazi te ridici mergi mai departe acum daca tu nu stii sa cazi e pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine tio zis vrajeala asta ca tre sa bagi 6 mill in moto sa mearga bine ????,si careva sa inchida topic ca nam chef de cearta si de injuraturi !!

Editat de norbysr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man hai sa nu ne certam

 

biker .: bine ma omule daca nu ma crezi

biker .: de ce nu vrei pretul ala

NorbySR NorbySR: ca nul mai dau sub 22

NorbySR NorbySR: sub 21 de mill

biker .: dar de ce nu mai lasi

 

 

merita ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai voi(cumparator si mai nou si vanzator) devineti enervanti...

Pai vine o data lacika intreaba de vreo 5 ori daca merita scuteru...baga vrajeli ca e pe injectie, ca e stricat, ca nu mere...la un momentdat trece pe un mbk...isi da seama ca nu i place designu, si revine la sr din nou. Incearca sa traga de vanzator sa il vanda la pretul caruia i convine , ba chiar se mai si roaga de el...si daca acesta nu i cedeaza vine si mai intreaba o data daca merita pretul care il cere mai nou...ce naiba ...pe bikeshop sunt sute de scutere, daca nu iti convine pretul cauta altul...nu tot freca menta.

....

Mai nou vine si vanzatorul pe forum, si e cat pe ce sa iti promita o lopata in cap pentru ca i strici piata :) . Omul isi cunoaste scuterul si cere pe el cat vrea. Tie daca iti convine bine daca nu nu. Ce naiba, acuma vrei sa te apuci de plans ca un copil mic, ca de ce nu til da mai ieftin. :laugh:

Ne-ai intrebat daca merita pretul cerut...si am zis nu. Eh asta la prima vedere, si din ce ne-ai povestit tu. Insa daca cumparatorul zice ca l-a pus la punct si a schimbat tot ce a fost uzat...pai atunci se mai schimba parerile.

Ai primit o oferta de la Vladul, care a zis ca til aduce in fata usii...si ti-au confirmat si altiii ca scuterul lui e calumea, nu un stift...cine crezi ca iti mai aduce scuteru in fata usii?? eu sincer, ca sa ma deplasez pana la tine tias cere inca o data pe atata...pentru ca iti fac un serviciu la o adica.

Asa ca aici s-au raspuns la toate intrebarile, te rog nu mai intreba daca merita sau nu!!! Iar norbi, tu cum pui 10 preturi pe bikeshop? La fiecare mica schimbare pretu urca cu 100 euro??

 

.................

Spor la afaceri amandurora, dar nu mai aglomerati forumu cu 100 de intrebari la care ati primit raspuns.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo :laugh: !

 

dupa cum tiam mai zis nu te obliga nimeni ce motor sati iei :) !

 

hai ca daca nu vrei un motor ca al meu ,am eu un preten care are un aerox de competitie full polini :P mere 130 140 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Ce vrei tu de la suter: sa fuga , sa fie nou, sa fie frumos, sa il poti inmatricula sau pur si simplu sa iei unul ca sa zici ca ai un scuter

Nu prea cred ca e pe injectie ,dar daca e pe carburator e un scuter valid si un moptor fain usor de reparat si rezistent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...