Sari la conținut

Rs 125 Din 2003


Postări Recomandate

Salutare!Am si eu o problema cu un rs de 125,pana in 6000-6500 de ture imi da rateuri si se balbaie,dupa 6000 de ture ai impresia ca esti pe racheta :) Aaa,are toba sport arrow schimbata cap coada.

Cineva spune ca ar fi din filtrul de aer si ceva reglaje la carburator ...voi ce solutii imi dati?! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am si eu o problema cu un rs de 125,pana in 6000-6500 de ture imi da rateuri si se balbaie,dupa 6000 de ture ai impresia ca esti pe racheta :) Aaa,are toba sport arrow schimbata cap coada.

Cineva spune ca ar fi din filtrul de aer si ceva reglaje la carburator ...voi ce solutii imi dati?! :(

E normal sa iti traga mai tare dupa 6000 de ture ca ai power-valve si pragul dintre 5000-6000 rpm este facut din aprindere,iar tu daca ii dai gaz ca inecatul ea nu il arde si e foarte posibil sa iti dea rateuri,totusi da-o la cineva care are rs cu power-valve si vezi ce iti zice,daca e exagerata treaba singura chestie e carburatia-trebuie reglata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare!Am si eu o problema cu un rs de 125,pana in 6000-6500 de ture imi da rateuri si se balbaie,dupa 6000 de ture ai impresia ca esti pe racheta :lol: Aaa,are toba sport arrow schimbata cap coada.

Cineva spune ca ar fi din filtrul de aer si ceva reglaje la carburator ...voi ce solutii imi dati?! :lol:

 

Salut, aceeasi problema o am si eu de curand, ciudat este ca nu se intampla mereu, cred ca trebuie reglat carburatorul . sa o duc maine in service sa vad de la ce e si daca ii dau de cap baietii ,postez aici

 

Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la mine nu face mereu ,mai mult sau deloc :lol: pana cand se incalzeste.Ideea ca are montata toba arrow cap coada si nu au fost facute reglajele si cred ca mai trebuie adaugat ceva burete in filtrul de aer.E cam nasol ca se balbaie un pic in ture mici si apoi are o explozie de putere :lol: de te lasa fara suflu.

Astept sa vad ce ai rezolvat !Bafta! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la mine nu face mereu ,mai mult sau deloc :cheers: pana cand se incalzeste.Ideea ca are montata toba arrow cap coada si nu au fost facute reglajele si cred ca mai trebuie adaugat ceva burete in filtrul de aer.E cam nasol ca se balbaie un pic in ture mici si apoi are o explozie de putere :P de te lasa fara suflu.

Astept sa vad ce ai rezolvat !Bafta! :angry:

lol,te lasa fara suflu rs-ul :D

Da-i taica blana cand e rece sa vezi ce bine o fi.Te cearta ma ca ea trebuie incalzita ininte sa ii dai,e ca la femei,intai trebuie sa se unga bine si apoi faci ce vrei cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...