Sari la conținut

Cat Trebuie Sa Consume


IonutNFS
 Share

Postări Recomandate

cat trbuie sa consume un Scarabeo de 50 in 4timpi model 2007 ??? am facut plinu la 3330 si acuma am 3400 si deja mi s-a dus deja jumate din rezervor si rezervorul e de 8 l ? e normal sa consume asa de mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde,nu prea e normal sa consume atat de mult daca este stock,adica motor original toba etc... daca este motor mai mare ex . 75 variatoru schimbat toba sport este normal sa consume mai mult ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah copile tu esti orb? tu nu stii bine sa citesti si imi dai mie lectii de romana? eu am zis ca daca este un scuter stock nu este normal sa consume atat dar daca are motorul de 75 cu variatorul,toba sport este normal sa aiba consum mai mare. nu ma apuc sa ma cert cu tine care nici bine sa citesti nu stii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor de 50 in 4 timpi nu are motive sa ia mai mult de 2,5 la suta de km. Scoate fum? VEzi culoarea bujiei, poate ai ceva dereglat in carburator (nivel mare in cnc) si amestec bogat.

 

Te plangi ca in 70 de km ti-a consumat 4 l de benzina? eu ce sa mai zic cu al meu MBK Booster cu motorul original de 49, carburator de 20 si toba sport polinni, care in oras ajunge la 6%, iar la drum intins la 3% ??

Editat de alexutzzzg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor de 50 in 4 timpi nu are motive sa ia mai mult de 2,5 la suta de km. Scoate fum? VEzi culoarea bujiei, poate ai ceva dereglat in carburator (nivel mare in cnc) si amestec bogat.

nujh sa vad ce draq are :cheers: am sa scot bujia sa vad ce draq are fum nu scoate iar in carburator nu jtiu cum sa umblu in el!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te plangi ca in 70 de km ti-a consumat 4 l de benzina? eu ce sa mai zic cu al meu MBK Booster cu motorul original de 49, carburator de 20 si toba sport polinni, care in oras ajunge la 6%, iar la drum intins la 3% ??

Are carb de 20...e clar ca mananca atata. Mai bine l-ai vinde si ai pune cea mai mic(pt motor stock nu isi are rostu)...si tiar ramane bani de benzina pe 2 3 luni,,,

 

Iar scarabeo ala mananca mult pentru un motor in 4t...mai mult de 3 nu ar trebuii sa ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are carb de 20...e clar ca mananca atata. Mai bine l-ai vinde si ai pune cea mai mic(pt motor stock nu isi are rostu)...si tiar ramane bani de benzina pe 2 3 luni,,,

 

Iar scarabeo ala mananca mult pentru un motor in 4t...mai mult de 3 nu ar trebuii sa ia.

si ce sa ii fac? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alby , nu crezi ca te c-am umfli in pene pe toate topicurile ca stii tu ca ala are motor de 75 si etc. taci dracu din gura daca nu stii despre ce e vorba !

Hey ma gilerica. Tot ai bagat piese tunning in banzoiu tau, dar nu te-am prea vazut pe forum laudandu-te cu cat mere. prinde suta? Sau esti prea mic ca sa mergi cu atata? :D

 

si ce sa ii fac? :cheers:

Sa il duci la un service, ca stiu ei ce sa i faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are carb de 20...e clar ca mananca atata. Mai bine l-ai vinde si ai pune cea mai mic(pt motor stock nu isi are rostu)...si tiar ramane bani de benzina pe 2 3 luni,,,

 

Iar scarabeo ala mananca mult pentru un motor in 4t...mai mult de 3 nu ar trebuii sa ia.

 

si eu am carb de 18 si este in 2t motoru si nu consuma atat....

 

cat trbuie sa consume un Scarabeo de 50 in 4timpi model 2007 ??? am facut plinu la 3330 si acuma am 3400 si deja mi s-a dus deja jumate din rezervor si rezervorul e de 8 l ? e normal sa consume asa de mult?

 

mai verifica o kestie...carburatorul se desface usor...saiba tip siguranta de la cuiul pontou,ai vreo 5-6 trepte de reglaj acolo,poate este data prea inspre varful cuiului si consuma in draci...daca este asa baga saiba aia la treapta 2 sau 3 (sens - inspre varful cuiului este ultima treapta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...