Sari la conținut

Vergaserkits-dynojet


Postări Recomandate

VERGASERKITS-DYNOJET este pe Louis la un pret destul de convenabil.Ce parere aveti de acest kit ? Din cate vad eu pe Louis nu se gaseste kit la motociclete de 125 cmc :cheers: dar poate gasim in alt loc.Kitul consta in ceva suruburi care se pun la carburator din cate stiu ei iar la motoarele mari dai putere in plus cu 30 cai.Ar fi super sa putem pune si noi la motoarele de 125 cmc,macar sa ne de-a si 10 cai :D astept ceva detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imposibil sa dea 30 cai la motoarele mari

poate sa dea maxim 5-6 cai si sa`ti dea si o gaura in buzunar din cauza consumului :cheers:

 

la 125 nu cred ca are rost , ca oricum le omoram noi blana tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VERGASERKITS-DYNOJET este pe Louis la un pret destul de convenabil.Ce parere aveti de acest kit ? Din cate vad eu pe Louis nu se gaseste kit la motociclete de 125 cmc :D dar poate gasim in alt loc.Kitul consta in ceva suruburi care se pun la carburator din cate stiu ei iar la motoarele mari dai putere in plus cu 30 cai.Ar fi super sa putem pune si noi la motoarele de 125 cmc,macar sa ne de-a si 10 cai :P astept ceva detalii

 

suruburile cum le zici tu defapt se numesc Jigloare! care la 125 nu are rost sa le schimbi.. daca vrei putere mai mare ii pui un carburator mai mare! iar din niste jigloare nu ai cum sa scoti 30cp nici daca stai in cap :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suruburile cum le zici tu defapt se numesc Jigloare! care la 125 nu are rost sa le schimbi.. daca vrei putere mai mare ii pui un carburator mai mare! iar din niste jigloare nu ai cum sa scoti 30cp nici daca stai in cap :crack:

 

30 cai la motoarele mari,nu te gandi la cele de 125 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu exemplu clar la un baiat cu o honda de 600 din 89 motorul meregea 160 iar dupa ce a pus kit'ul a mers 265.Cum se explica ? daca tot nu e bun acest kit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vbesti serios ? :crack:

 

mie mi s-a parut foarte amuzant treaba cu 30 de cai , si faptul ca prietenul tau cu motocicleta aia mai batrana ca mine care mergea 160 a inceput sa mearga 265 dupa ce i-a pus dynojetu

 

eventual nu era deloc reglata inainte si daia nu mergea mai mult si odata cu montarea jiglerelor a fost si reglata ...si daia a prins frigideru ala pe roti peste 200 ...

 

destul de simplu , cu dynojet , filtru de aer race si evacuare race castigi vreo 6-7 cai sa zicem ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vbesti serios ? :crack:

 

mie mi s-a parut foarte amuzant treaba cu 30 de cai , si faptul ca prietenul tau cu motocicleta aia mai batrana ca mine care mergea 160 a inceput sa mearga 265 dupa ce i-a pus dynojetu

 

eventual nu era deloc reglata inainte si daia nu mergea mai mult si odata cu montarea jiglerelor a fost si reglata ...si daia a prins frigideru ala pe roti peste 200 ...

 

destul de simplu , cu dynojet , filtru de aer race si evacuare race castigi vreo 6-7 cai sa zicem ...

 

probabil ca nu era reglata,aia nu stiu si nu ma bag :lol: pai si ce dynojet pun eu pe cbr 125 ca nu este pentru modelul asta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca nu era reglata,aia nu stiu si nu ma bag :lol: pai si ce dynojet pun eu pe cbr 125 ca nu este pentru modelul asta :crack:

tu eventual pui jigler mai mare +reglezi carburatoru , filtru de aer si toba full ...si poate o sa simti ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau kit de 160cc vezi ca are cristi (cobraart) de pe forum

parca cristi nu demonda cbr-ul...sau vrei sa-i luam motoru lui de 60k km si sa il dam pe a nostru de 5k...

 

din discutia voastra pot sa inteleg un singur lucru..kitul nu isi are sensul. lasa piciule ca vedem noi la vara cum sta treaba cu el dupa ce montam si noi unu.

sa fiti sanatosi, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca cristi nu demonda cbr-ul...sau vrei sa-i luam motoru lui de 60k km si sa il dam pe a nostru de 5k...

 

din discutia voastra pot sa inteleg un singur lucru..kitul nu isi are sensul. lasa piciule ca vedem noi la vara cum sta treaba cu el dupa ce montam si noi unu.

sa fiti sanatosi, numai bine.

tu nici nu ai pe ce sa pui kitu dynojet ca ai injectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...