Sari la conținut

Role Variator


camus_1965
 Share

Postări Recomandate

Am mai multe seturi de role variator de diferite greutati....as dori sa stiu ce greutate e recomandata pt malaguti f10.....daca se poate o greutate care sa ma satisfaca si in privinta demarajului si a vitezei...rolele originale nu stiu ce greutate aveau deoarece cand le-am scos erau deja tocite... si logic nu mai aveau aceiasi greutate...insa asa tocite totusi dadeau rezultate bune in privinta demarajului si a vitezei....asta pana in ziua cand am spart doua din ele in incercarea disperata de a desface piulita de pe axul variatorului. Multumesc si astept un raspuns...preferabil as dori sa stiu ce greutate aveau originalele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai multe seturi de role variator de diferite greutati....as dori sa stiu ce greutate e recomandata pt malaguti f10.....daca se poate o greutate care sa ma satisfaca si in privinta demarajului si a vitezei...rolele originale nu stiu ce greutate aveau deoarece cand le-am scos erau deja tocite... si logic nu mai aveau aceiasi greutate...insa asa tocite totusi dadeau rezultate bune in privinta demarajului si a vitezei....asta pana in ziua cand am spart doua din ele in incercarea disperata de a desface piulita de pe axul variatorului. Multumesc si astept un raspuns...preferabil as dori sa stiu ce greutate aveau originalele.

 

incearca pe rand fiecare set si vezi care iti place cum merge :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca pe rand fiecare set si vezi care iti place cum merge :)

m-am gandit la aceasta varianta dar imi ia o groaza de timp montatul si demontatul....

 

m-am gandit la aceasta varianta dar imi ia o groaza de timp montatul si demontatul....

rev...cine doreste un carburator nou noutz pt malaguti f10 ma poate contacta pe mess id. camus_1965 il vand deoarece am primit unul gurtner din italia si l-am montat...carb e cu shok electronic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ti-ai luat rolele si cat au costat? Dai din ele? :)

Asa cum ziceam si prin alte topicuri, din ce am citit eu, rolele care ofera echilibrul dintre viteza maxima si demaraj ar fi cele de 4,5 -4,7 g (eu din-astea vreau sa pun), dar poti incerca si mai usoare (4g) pt un demaraj mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolele la 2t difera in greutate de cele de la 4t. malaguti e in 2t iar peugeot v-clic in 4t. Cele de la 4t sunt mai grele. TU clodius probabil ca ai role de 6.5 grame, daca pui de 4,5 o sa ai demaraj si o sa pierzi mult din viteza, o sa se tureze in gol si mai mult de 50km/h nu o sa mearga, stiu pt ca am incercat si eu la al meu care e 4t si avea demaraj dupa care se tura in gol si de abia prindea 50 la ora !!! Cele mai bune sunt rolele stoc, toti care au facut experimente au ajuns la aceasta concluzie.

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ti-ai luat rolele si cat au costat? Dai din ele? :)

Asa cum ziceam si prin alte topicuri, din ce am citit eu, rolele care ofera echilibrul dintre viteza maxima si demaraj ar fi cele de 4,5 -4,7 g (eu din-astea vreau sa pun), dar poti incerca si mai usoare (4g) pt un demaraj mai puternic.

le-am primit din italia dar se gasesc de cumparat la paneuro in titulescu , orice greutate doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...