Sari la conținut

Se poate adapta pompa de ambreiaj pentru franare?


Maniax
 Share

Postări Recomandate

Am pe ijul meu pe spate o roata de Xs parca (l-am cumparat cu ea) si nu am o pompa de frana klumea. Etrierul si pompa originale sunt marca mercedes benz, doar ca pompa nu merge.

 

1. Problema e ca am gasit o pompa de ambreiaj de passat 3 care pare sa fie buna - are doar o iesire, e compacta- doar ca nu are vas. Acum eu ma intreb daca la aceasta pompa pot folosi lichid de frana (DOT 3 in principiu), pt ca daca nu poit nu are rost sa ma mai chinui cu ea.

 

2. Ar mai fi ceva: cum pot fixa un vas pt lichid de frana? Acolo unde vine pus vasul este o garnitura de cauciuc care are o gaura interioara de 6mm parca. Eu am un vas de trabant care are un ditamai filet pe el, unde venea conectat la pompa. Poate aree cineva un vas pt pompa asta, ar fi perfect. :D

Editat de Maniax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca o poti monta pe post de pompa de frana , merge , cat despre vas daca nu gasesti , fa si tu o reductie pe strung si adapteaza orice vas ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult. Azi am inceput lucrul si tre sa merg sa fac o reductie pe strng pt furtune si e cam gata. dau :D daca viila Buzau (si daca reusesc si eu sa ajung bineinteles)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...