Sari la conținut

Suzuki Vstrom


Postări Recomandate

Ba io am vazut ca in Romania majoritatea vorbesc ori numa de sportive ori numa de choppere. Alea sunt amindoua extreme ale motociclismului parerea mea. Cred ca multzi care is cumpara carenate de exemplu ar fii mult mai bine cu ceva de genu la Yamaha TDM 900 sau si mai bine Suzuki VStrom

 

click pi poza pt mai multe detalii

072503top.jpg

 

Este mult mai comfortabil decit orice motor sport [mai ales pt pasager] se manevreaza mult mai bine decit orice cruiser/chopper. Are motoru de pe Suzuki TL1000 R/S deci trage de rupe . Gropile si chiar drumurile nepavate nu il deranjeaza deloc Este si relativ ieftin comparabil cu restul motoarelor de 1000cc japoneze de pe piatza

Deci , de ce nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Raul si tot ce-ti doresti: cat despre motocicleta ai dreptate dar desi este mai ieftina, pt. multi este un vis prea scump cel putin pt. moment.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Raul si tot ce-ti doresti: cat despre motocicleta ai dreptate dar desi este mai ieftina, pt. multi este un vis prea scump cel putin pt. moment.

Bafta

 

Multzam fain , si ai drepate , dar io ma refeream la cei care isi permit si isi cumpara R1's si GSX-R's1000 in loc doar ca arata cool si motoarele alea nor sa vada un circuit adevarat de viteza in viatza lor si or sa fiie folosite mai mult la drumuri mai lungi.

Oricum Pegaso-u tau este foarte fain, buna alegere pt Romania thumbup.gif

 

PS Esti Brasovean cumva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sunt superbe;de-abia astept sa bage honda varadero pe piata nord-americana,ca sa mai fie ceva concurenta;

in america nu stiu cat e dar in canada e 11700(cu taxe incluse cred),si daca cei de la aprilia s-ar baga si in canada, atunci oferta ar fi completa, desi nici un bmw n-ar strica. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Raul pt. intarziere dar am uitat de acest topic. Din pacate nu sunt din Brasov desi simt o atractie deosebita fata de Romania de dincolo de Bv. in special din Ardeal si Banat. Dumnezeu a vrut sa ma nasc in Bucuresti dar dupa cativa ani ne-am mutat in Ploiesti oras in care locuiesc si astazi. Mi-as fi dorit sa stau in Brasov, Sibiu, Timisoara sau Cluj dar asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Stai linistit Edgji, ca nici prin America nu stau cainii cu covrigi in coada. Si mai bine vorbeste cu tatal lui Raul ca sa aflii mai multe despre cum se cumpara o motocicleta pentru fiul lui cel parazit.

 

-------------

La multi ani Raul si tot ce-ti doresti: cat despre motocicleta ai dreptate dar desi este mai ieftina, pt. multi este un vis prea scump cel putin pt. moment.

Bafta

Auch !!! Da pe cine am calcat pe coada asa tare :angry:

Taica-miu nu mi-o cumparat nici un motor pina acuma. O trebuit sa folosesc creditul lui pt ca io inca nu am credit destul de puternic dar totzi bani platitzi pe motoare or fost muncitzi de mine

Fiu parazit !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit Edgji, ca nici prin America nu stau cainii cu covrigi in coada. Si mai bine vorbeste cu tatal lui Raul ca sa aflii mai multe despre cum se cumpara o motocicleta pentru fiul lui cel parazit.

 

-------------

La multi ani Raul si tot ce-ti doresti: cat despre motocicleta ai dreptate dar desi este mai ieftina, pt. multi este un vis prea scump cel putin pt. moment.

Bafta

Auuuuuuu..... atak personal asta doare Balaure :) , Raul doar a spus o parere si atit tot.....numai o parere..

post-7-1062654331.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit Edgji, ca nici prin America nu stau cainii cu covrigi in coada. Si mai bine vorbeste cu tatal lui Raul ca sa aflii mai multe despre cum se cumpara o motocicleta pentru fiul lui cel parazit.

 

-------------

La multi ani Raul si tot ce-ti doresti: cat despre motocicleta ai dreptate dar desi este mai ieftina, pt. multi este un vis prea scump cel putin pt. moment.

Bafta

mah v-strom nu e asa scumpa. e 11700 msrp(cred ca e pret fara taxe da raul stie mai bine ce inseamna) in canada, deci in state e in jur de 10000. platesti fainutz in jur de 2-300 de dolari pe luna(depinde cat de mare a fost down-payment-ul) si dupa aia totul e lejer.acu nu zic ca e eftina ca o paine, dar nici greu nu e sa iti iei una. and those damn yank's are lucky la capitolul asigurari care sunt mai ieftine ca la noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...