Sari la conținut

Concediu Asfaltat (pe Alocuri) Si Ploios


Postări Recomandate

dupa 2 saptamani de umblat calare, ne-am intors sanatosi toti 4 (eu, fata, moto, super-bagajul)

moto a pierdut un surub de la aripa lantului, o piulita de la maneta de ambreiaj, de jos, si un surub care leaga portbagajul de cadru. in rest totul a mers ok, niciun incident

am avut soare numai 3 zile (de dimineata pana seara)

am avut ploaie numai 2 zile (de dimineata pana seara)

in rest nori, ceva picaturi, ceva soare, ceva grade (7-8), asfalt ud, uscat, noroi, enduro, ...

de toate

 

pe unde am fost?

ziua 1: Bucuresti - Branesti - Drajna - Slobozia - Lacul Sarat (langa Braila) hotel

ziua 2: Braila - Galati - Focsani - Tulnici - TarguSecuiesc - Baile Balvanyos pensiune

ziua 3: Lacul Sf Ana - Baile Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorgheni - lacul Rosu cabana

ziua 4: lacul Rosu - Cheile Bicazului - baraj - lacul Izvorul Muntelui - Vatra Dornei pensiune

ziua 5: Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj Napoca apartament prieteni

ziua 6: vizitat Clujul

ziua 7: Cluj - Huedin - Oradea - Baile Felix - Baile 1 Mai pensiune

ziua 8: Oradea - Salonta - Arad hotel

ziua 9: Arad - Moneasa - Arad - Timisoara apartament rude

ziua 10: Timisoara - Moravita - Naidas - Socol - Bazias cabana

ziua 11: Bazias - Moldova Noua - Orsova - Baile Herculane pensiune

ziua 12: Baile Herculane - Cheile Cernei - Baia de Arama - Tg Jiu - Craiova - Daneti bunica Dianei

ziua 13: odihna la bunica

ziua 14: Diana cu bagajele si parintii, cu masina Daneti - Caracal - Alexandria - Bucuresti. eu calare Daneti - Caracal - Slatina - Pitesti - Titu - Bucuresti

 

adica asa:

 

poze concediu

 

cine doreste info despre viitoarele calatorii prin tara, prin zonele descrise mai sus, sa ma intrebe acum, e posibil sa uit o parte din multitudinea de detalii si peisaje si minunatii vazute in aceste 2 saptamani calare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e minunat la Bazias, mai ales unde am stat noi e liniste

imi pare rau ca nu am putut face poze pe ruta Bazias, Moldova Noua, Orsova, Herculane deoarece ne-a plouat de la plecare dimineata pana la sosire pe seara, la fel si in ziua urmatoare intre Herculane, Baia de Arama, Tg Jiu, Craiova

;)

dar toata tara noastra are peisaje superbe, pacat ca in multe locuri pe unde am trecut noi se asfalta, astfel incat a trebuit sa fiu mai atent la drum decat la peisaj ;) iar fata nu a putut face mereu poze din spatele meu din cauza frigului si a picaturilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...