Sari la conținut

Dilema La Cumparare


Serghei_S
 Share

Postări Recomandate

E vorba de un scuter Suzuki Epicuro. Am vorbit cu un italian si ramasese sa-mi vanda scuterul cu fix 1000 euro. Astazi parintii au fost sa-l cumpere, insa a cerut sa mai platim si actele - inca 200 euro. Scuterul are urmatoarele caracteristici :

Capacitatea - 125 cmc

Anul - 1999

Kilometri - 17000

Cai putere - nu stiu, insa a zis ca a mers cu 100(sau 120) lejer

Stare tehnica - buna-foarte buna. am incredere pentru ca este un fost coleg de munca cu care m-am inteles bine.

Bonus - casca

 

Insa pe langa acestea, vor fi si cheltuielile de transport + taxele de inmatriculare(care nu stiu la cat se ridica si va rog sa-mi spuneti).

 

Pe bikeshop.ro am gasit cateva anunturi:

I. SUZUKI Epicuro - 1200 EURO

scuter, neinmatriculata, Locatie: Toplita

Din 2003, buna, 125 Cmc, 18 CP, Km: 36000

II.SUZUKI Epicuro - 900 EURO

scuter, inmatriculata, Locatie: bistrita

Din 2002, buna, 125 Cmc, 15 CP, Km: 27000

...si altele

Problema e ca nu stiu cat de bine au fost intretinute si daca intr-adevar merita pretul. Ma uitam la cineva care la inceput il vindea cu 1100 iar apoi a coborat la 900..dubios sau a lasat la pret?Ce inseamna "necesita omologare individuala"?

Am obosit gandindu-ma cum sa scriu acest mesaj, daca mai am ceva de intrebat o sa revin. Multumesc anticipat.

post-40722-1225318612_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca un scooter de aici ai sanse sa-l verifici tehnic inainte sa-l iei.(de acte nu mai zic)Sa fi pasionat de un Suzuki din asta relativ vechi e riscant in Romania.La suma de 1000-1200 pt un sh care nu se importa la noi(implicit piese pe stoc) eu as lua in considerare gama Kymco 125 noi sau altii care aduc scutere 125 noi.(1800E e Kymco super9 125)

Daca vrei neaparat Japonez gasesti sh Yamaha Majesty si Mbk Skyliner(yamaha asamblat in Franta)Honda phanteon en gros la vanzari sh(modele f.comune in europa si piese la fel).

Daca ai ceva cu suzuki ia An 125(burghman mic) ca pe asta il au importatorii in program de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...