Sari la conținut

is your bike READY TO GO ?


stulewa
 Share

Postări Recomandate

pt ca multi dintre enduristi nu au timp sa isi intretina motocicleta asa cum ar trebui m-am gandit ca ar fi ok un astfel de serviciu.

Asadar inpreuna cu un amic am deschis un atelier in care oferim un serviciu pe care l-am botezat READY TO GO !

Acest program se adreseaza motocicletelor ce sunt exploatate in regim de curse de enduro sau hard-enduro. Avand in spate experienta catorva ani buni de enduro m-am gandit ca acest serviciu va fi util unora dintre noi.

 

Sa presupunem ca iesi la o tura in weekend, duminica seara aduci motoreta<sau venim noi si o ridicam luni> si spui: imi trebuie joi la ora 17.

Motoreta este spalata<cum simt de raspundere>, gresata, curatat filtrul de aer, si supusa unei verificari amanuntite<ulei, antigel, placute frana, lichid frana/ambreaj, suruburi, etc>. Eventualele defectiuni si starea generala iti sunt transmise telefonic sau pe mail urmand ca tu sa decizi daca motoreta intra la reparatii. Noi ne ocupam de procurarea pieselor de schimb si a consumabilelor avand contracte direct cu furnizorii.

Deci vom face tot posibilul ca joi la ora 17 tu sa poti lua motoreta pregatita de cursa.

 

 

Daca treaba merge ne-am gandit sa construim un BIKE HOTEL, un loc in care sa iti pastrezi motoreta si sa iti poti depozita in siguranta si eventuale piese de schimb, echipament, etc

 

Avand in vedere ca 80% dintre motorete sunt KTM-uri ne-am cam axat pe aceasta marca deci portocalii sunt mai avantajati pt ca beneficiem de un suport tehnic bun.

 

 

Care sunt parerile voastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...