Sari la conținut

Cum schimb uleiul in furca la Aprilia RS 125


Postări Recomandate

nu stiu ma gandeam ca daca e furca uside-down sa nu fie invers decat ati zis dv.....adica sa se goleasca pe deasupra si sa se puna uleiu pe dedesubt....o sa caut un manual de reparatii aqm....am intrebat p un motociclist experimentat din zona care are nu ZX-6R...piloteaza pe circuit si mia zis ca nare idee la modelul meu de motocicleta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
oke oke....dar sus cand desfac busonul ala de la telescop are inauntru o tija care are 2 magnetei ca o semiluna fiecare pe post de bucsa banuiesc care impiedica tija sa cada in telescop......si nu este spatiu deloc sa torn ulei....adica daca pun acolo nu curge in furca......eu am cumparat de la cineva o furca omuletu a schimbat semeringurile da na pus idiotu ulei decat in telescopu din stanga....ala din dreapta la lasat gol.....a crezut poate ca numi dau seama k am luato cu tot cu roata pe fata.....si vreau sai pun ulei si sal schimb si in celalalt.....si de asta intreb .....am moto de 1 an da la cealalta furca nam umblat si de asta intreb si eu p cnv care stie,,,,,

cei 2 'magnetei' cum i-ai numit tu reprezinta siguranta..trebuie scoasa impreuna cu piesa circulara pe care sunt asezati, poti incerca cu un patent, eu am reusit astfel.dupa ce scoti cele 2 aerul va intra in telescop si astfel vei putea scoate,curata si schimba uleiul din telescop.daca nu te descurci ne putem auzi si pe messenger :baldy:

Editat de RzV.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...