Sari la conținut

buson golire ulei pegaso 650


Postări Recomandate

la schimbul de ulei am constatat ca e terminat filetul interior din "baia" de ulei, in schimb surubul magnetic e in stare buna....

surubul prinde putin in legea lui, pe final de cursa, insa nu suficient pt a asigura etansarea....am incercat cu snur de etansare filete Loctite, insa la cald picura destul de tare...

sa`i infing niste silicon pe surub, sa maresc dimensiunea filetului cu un tarod si sa fac un surub mai mare, cum sa procedez?

care e metoda cea mai eficienta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la schimbul de ulei am constatat ca e terminat filetul interior din "baia" de ulei, in schimb surubul magnetic e in stare buna....

surubul prinde putin in legea lui, pe final de cursa, insa nu suficient pt a asigura etansarea....am incercat cu snur de etansare filete Loctite, insa la cald picura destul de tare...

sa`i infing niste silicon pe surub, sa maresc dimensiunea filetului cu un tarod si sa fac un surub mai mare, cum sa procedez?

care e metoda cea mai eficienta?

 

prin sudura se va umple gaura , si apoi se da filet pe dimensiunea surubului magnetic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai ca gasesti in iasi un meserias , uite cum poti face ca sa dai peste un meserias bun : mergi la 10 serviceuri auto ( cele mai multe lucrari de la ei vin ) si intrebi unde poti gasi un meserias in sudura aluminiului , scrii frumos pe hirtie ce recomanda oamenii si care are cele mai multe recomandari la ala te duci :D

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...