Sari la conținut

o intrebare...


Postări Recomandate

dc nu mai imi indica bordul electric...temperatura,ceasul si restul..?:-\...l'am desfacut m'am uitat la cablaj dar tot nimik...oare care sa fie problema?:-\...cine stie help me plz...pai chestia asta a inceput sa imi faca de cand o spalam la spalatorie...oare din cauza ca a intrat apa si s'a ars?:-\.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu mai imi indica bordul electric...temperatura,ceasul si restul..?:-\...l'am desfacut m'am uitat la cablaj dar tot nimik...oare care sa fie problema?:-\...cine stie help me plz...pai chestia asta a inceput sa imi faca de cand o spalam la spalatorie...oare din cauza ca a intrat apa si s'a ars?:-\.....
Daca ai spalat mobra cu spuma activa ai probleme la contactele de imbinare intre circuite.Desfa clemele de racord cu papuci si curata cu un spray antioxidant si manual,cu ceva abraziv clemele.De asemeni verifica si circuitul de la sigurante respectiv tensiunea de pe cablaje. Mai uita-te si la eventualele contacte neracordate corect.Nu mai spun de o eventuala surpriza de care a avut parte un amic de-al meu ,soareci! Succes!

post-23049-1241959225_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ia un sprei de contacte si da pe toate mufele de prin instalatia electrica.... la inceput da si tu doar pe cele la care ajungi...daca nu se rezolva problema, apucate si desfa toate mufele si da cu sprei de contacte peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...