Sari la conținut

yamaha tt600s cere ajutor


Postări Recomandate

deci...cum spuneam...matzu ala de fire si carene pt un tt600s....daca are cineva si nu are ce face cu ele sau stie un magazin ceva...va rog frumos sa ma ajutati:) dau niste bere:)

Ia schema electrica si du-te la un electrician auto/moto ca o face,pot sa iti dau mailul unui neamt de la care mi-am luat eu niste piese,are cam toata gama de piese la preturi bune(SH si noi)si e de incredere,numai ca te costa transportul.Da-mi PM daca te intereseaza

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea electrica e rezolvata....trebuie sa mai pun o siguranta si sa mesteresc putin releul de semnalizare......acum carenele imi sunt problema mare....si undeva pe langa electromotor imi picura ulei...se prelinge pe motor pana in scut....a mai intalnit cineva prb asta?....sa dau motoru jos?...sau e ceva mai simplu?....

 

multumesc pt ajutor

multumesc pt sfat seby_mf

 

bafta incepatorilor cu motociclete grele :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea electrica e rezolvata....trebuie sa mai pun o siguranta si sa mesteresc putin releul de semnalizare......acum carenele imi sunt problema mare....si undeva pe langa electromotor imi picura ulei...se prelinge pe motor pana in scut....a mai intalnit cineva prb asta?....sa dau motoru jos?...sau e ceva mai simplu?....

 

multumesc pt ajutor

multumesc pt sfat seby_mf

 

bafta incepatorilor cu motociclete grele :P)

Daca picura destul de tare este un surub in interior la angrenajul de la electromotor care nu este pus,am patit-o eu dupa ce am montat motorul la loc si nu imi dadeam seama de unde poate sa fie.Se rezolva destul de simplu,diseara iti dau o schema pe manual cu ce sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...