Sari la conținut

Cursa de speedway la TârgoviÂşte - Bulgaria


Postări Recomandate

Sunt in masura sa va anunt desfasurarea unui nou concurs de Speedway (Dirt-track) pe teritorul tarii vecine, Bulgaria, in orasul TârgoviÂşte.

Concursul este organizat de partea bulgara, echipa + sponsori, in special de veteranul acestui sport mr. Manev.

Participa cele doua cluburi din Romania - CSA Braila si CSTA Bucuresti cat si partea bulgara.

 

Va asteptam.

Bogdan Voiculescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, care e programul evenimentului ? Noi sambata dimineata plecam 5 motoare (din care un belgian si un englez) din Bucuresti spre Ruse- Razgrad- Shumen- Varna. Poate ii conving pe ceilalti sa facem un ocol pe la Targovishte, sa vedem si noi ceva, macar antrenamentele oficiale, daca cursa e dupa-amiaza. La cat incepe treaba ? Unde e stadionul in Targoviste ? ca banuiesc ca e unul singur. Daca esti amabil sa-mi dai nr.tau de mobil, sa vorbim sambata, sa fim siguri ca se tine, sa nu patim ca in octombrie 2003, cand cursa internationala de la Bucuresti de pe Metalul s-a anulat din cauza ploii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

mai oficial se tine. Astazi am vb la tel cu antrenorul clubului din Buc. si mi-a confirmat ca Sambata sunt acolo. Cei din Braila mi-au conf. saptamana trecuta.

Cursa, imi cer scuze dar am uitat sa spun, este la ora 16:30. Mai mult ca sigur ca bucurestenii, dupa cum ii cunosc eu, vor fi acolo in jurul orei 12:00.

 

Nu exista perioada de antrenament. Inainte cursei probabil ca vor iesi la o incalzire..oricum vor fi de [pe la 12 acolo..toti.

 

Va dau cu mare palcere nr. meu de tel. dar nu sunt 100% sigur ca voi ajunge. 0722337431

 

Cat despre cum se ajunge acolo..nu stiu exact sa va spun. Am fost o singura data anul trecut. Eram cu tata care a si alergat acolo. El m-a indrumat. O sa fie greu sa va intelegeti cu bulgarii...sa va indice drumul catre stadion.. :D la mine asa se intampla de cate ori merg in BG.

 

Ce sa zic. Sper sa ne vedem p'acolo.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

1. Milen Manev (Targowiszcze) (3,3,3,3,3) 15+3

2. Alexandru Toma (Rumunia) (3,2,3,3,3) 14+2

3. Czawdar Czernew (Szumen) (2,1,3,2,3) 11+1

4. Dimitar Minkow (Wielkie Tyrnowo) (3,3,2,2,2) 10+0

5. Marian Cojocaru (Rumunia) (2,1,3,3,2) 11

6. Wenci Siniwirski (1,0,2,2,3) 8

7. Rudolf Walentinow (2,3,1,0,2) 8

8. Daniel Marin (Rumunia) (1,2,2,1,2) 8

9. Sorin Popa (Rumunia) (3,0,0,3,1) 7

10. Florin Barabasu (Rumunia) (1,2,2,1,0) 6

11. Wilian WalentinoW (0,2,1,2,0) 5

12. Marian Olaru (Rumunia) (2,1,1,0,1) 5

13. Czoklej Alin (1,1,1,0,1) 4

14. Stojan Jurijew (0,3,0,0,0) 3

15. Valentin Popa (Rumunia) (0,0,0,1,1) 2

16. Fanel Popa (Rumunia) (0,0,0,0,0) 0

17. Pantelej Najdew (ns)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...