Sari la conținut

bucuresti - sozopol 25 iulie - 1 august


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

am bilete pt perioada 25 iulie - 1 august, in statiunea sozopol , bulgaria, la 15 km distanta de burgas.

 

hotelul se numeste holiday village

 

plec cu masina, eu nevasta si copila elena , care are 4 ani

 

daca mai este cineva care intamplator are bilet pe acolo, da-mi de stire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am venit de acolo. Drumul e OK prin Ruse-Shumen-Varna-Burgas-Sozopol, ai ceva serpentine de la Obzor spre Nessebar (intre Varna si Burgas) dar asfaltul e bun si ai 70 km de autostrada intre Shumen si Varna. Faci cam 5.5-6 ore din Bucuresti cu pauza pana in 15 min inclusa.

 

Mai e o varianta cu serpentine mai usoare (pentru copil si nevasta), la Shumen la intrarea pe autostrada faci drapta si mergi la Karnobat, de acolo ai 40 km de autostrada pana in Burgas - pe traseul asta am facut cu vreo 30 min mai putin in total dar asfaltul nu e grozav (cativa km e destul de prost) si semnalizarea in intersectii e insuficienta, risti sa nu gasesti drumul :angryfire:

 

In Burgas daca la primul giratoriu dinspre Varna faci stanga (si o iei pe langa plaja, aproximativ) mergi drept inainte pana dai de un semn Sozopol dreapta. Daca mergi tot inainte o intersectie mai departe ai semn Sozopol stanga :D - asta e drumul cel bun. Vezi ca de la Burgas la Sozopol drumul are 2 benzi pe sens de aproape ca zici ca e autostrada, dar limita e 80 km/h SI E RADAR PE DRUM. La iesirea din Ruse mai e radar, l-am intalnit si la dus si la intors si m-a oprit pentru control de rutina de fiecare data (nu mergeam tare), la intrarea in Burgas in zona aeroportului iarasi e radar, in rest tine de noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am venit de acolo. Drumul e OK prin Ruse-Shumen-Varna-Burgas-Sozopol, ai ceva serpentine de la Obzor spre Nessebar (intre Varna si Burgas) dar asfaltul e bun si ai 70 km de autostrada intre Shumen si Varna. Faci cam 5.5-6 ore din Bucuresti cu pauza pana in 15 min inclusa.

 

Mai e o varianta cu serpentine mai usoare (pentru copil si nevasta), la Shumen la intrarea pe autostrada faci drapta si mergi la Karnobat, de acolo ai 40 km de autostrada pana in Burgas - pe traseul asta am facut cu vreo 30 min mai putin in total dar asfaltul nu e grozav (cativa km e destul de prost) si semnalizarea in intersectii e insuficienta, risti sa nu gasesti drumul :D

 

In Burgas daca la primul giratoriu dinspre Varna faci stanga (si o iei pe langa plaja, aproximativ) mergi drept inainte pana dai de un semn Sozopol dreapta. Daca mergi tot inainte o intersectie mai departe ai semn Sozopol stanga :wave: - asta e drumul cel bun. Vezi ca de la Burgas la Sozopol drumul are 2 benzi pe sens de aproape ca zici ca e autostrada, dar limita e 80 km/h SI E RADAR PE DRUM. La iesirea din Ruse mai e radar, l-am intalnit si la dus si la intors si m-a oprit pentru control de rutina de fiecare data (nu mergeam tare), la intrarea in Burgas in zona aeroportului iarasi e radar, in rest tine de noroc.

multumesc frumos, informatii folositoare :angryfire:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...