Sari la conținut

intrebare voshod


nore
 Share

Postări Recomandate

salut baieti!

sunt nou pe aici si am o intrebare la voi :ph34r:

 

am gasit la un mos in curte un voshod(nu stiu ce model),dar mosu mi-a aratat o piesa paralelipipedica si mi-a zis ca are probleme cu ea ! am cautat pe aici si mi-am dat seama ca este vorba de asa numita "napolitana"(numele real nu-l stiu:( )

 

Intrebarea mea este:pot face rost de piesa aia?cat m-ar ajunge?...aaa! da cum sa-l conving pe mos sa o vanda ca nu e prea incantat de ideea asta:(

 

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nore...vezi ca avem topic mai sus dedicat voshodishtilor...

 

"napolitana"-este componenta instalatiei electrice care primeste curent de la magnetou si il imparte consumatorilor...bobina,becuri etc...

am un rus in obor care aduce piese si parca avea si napolitane...in jur de 5-6 sute de mii nu stiu exact...daca vrei ma interesez si iti zic...

 

afla pe cat e instalatia 6V sau 12V??? si ce aprindere ai...originala de voshod pe 90W sau de minsk pe 65W?

 

numai bine si fa si tu niste poze si punele aici sa o vedem si noi...

 

bafta!!! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain iuli :) (si pe mine ma cheama iuli :P)

 

ideea era ca vroiam sa stiu daca se mai gasesc asemenea piese. motocicleta inca nu este in posesia mea,si vroiam sa stiu daca are rost sa-l bat la cap pe mos,care nu prea se lasa induplecat :wacko:( oricum,am impresia ca pe tn mi-am permis sa te bag in lista de YM(Scz,dar am luat id-ul de la profil)..daca o sa intru in posesia motocicletei o sa te anunt ce si cum,si eventual sa ma ajuti ;) iti multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...