Sari la conținut

Etz


ubord
 Share

Postări Recomandate

O intrebare catre posesorii de ETZ?

Aveti cumva o schema a releului de incarcare?Cel original...

Sau este ceva cutie neagra....A facut cineva inginerie inversa si a areusit sa ridice schema?Sau are cineva unul bulit , de pe care as putea ridica eu schema?

Pe schema electrica ce am gasit-o este figurat ca un bloc cu 5 terminale; masa(-), +baterie, +forta alternator, +auxiliar de pe o punte trifazica monoalternanta, +excitatie.

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutia neagra cu 5 borne este cutia cu sigurante

Releul regulator arata exact ca la orice MZ, are un capac prins cu o clema elastica si functioneaza ca si releul de Dacie

Nu stiu daca se potriveste, si nu cred, pentru ca releul de Dacie clasic este conceput pentru puteri mai mari

Incearca cu un releu de Dacie electronic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma chinui cu utilajul unui mos , care si-a facut un incredibil Upgrade de la Mobra Super ,la ETZ, si are tot felul de valuri, cu aprinnderea , cu incarcarea , cu bateria , cu luminile, cu ambreiajul , cu cutia de viteze, cu reumatismul.....si nu se indura sa ma lase sa bag briÂşca în instalatia lui B)

Si tot ciorsul e plin de facaturi si de improvizatii de-a meseriasilor prin mana carora a trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si tot ciorsul e plin de facaturi si de improvizatii de-a meseriasilor prin mana carora a trecut

A se incendia pe loc B)

Nu cred ca merita sa-ti bati capul ca sa descoperi ce inovatii au facut altii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...