Sari la conținut

Accident Dr Taberei


yrkalex
 Share

Postări Recomandate

e super haios:D id-ul ...de protectie da aveam...geaca protectie + casca..

 

 

 

am fost la politie la udriste am primit ordinul de reparatie, am sunat la firma asiguratoare a babei, mi-a zis sa ma prezint la ei la sediu sa fac dosarul de daune si o sa vina zilele urmatoare un constatator de la ei , acum intrebare....ce trebuie sa fac...ala constata o paguba anume si apoi trebuie dusa intr-un service pt deviz de reparatie ....ce ma sfatuiti sa fac? sa o duc intr-un service si apoi sa vina constatatorul de la asigurare acolo? ce trebuie sa vb cu cine sa vb?

 

app mai am si geaca si casca muci ama2 si la politie mi le-a trecut pe ama2 pe ordinul ala

 

per total ce ma sfatuiti sa fac si cu cine sa vb ce? (rog pe cei care au mai patit ,sau cei care cunosc si sunt in cunostiinta de cauza sa raspunda)

 

te duci la/vine nenea de la asigurari

are un deviz - pe care incele sa scrie - fiecare componenta in parte (nu fi timid baga tot ce prinzi - zgarieturi - fisuri fie ca sunt sau nu de la accident)

O sa te puna sa desenezi un (cuvant urat) de schita cum si ce (in cazul in care nu il ai de la politie)

nu uita sa treci si echipamnetul - dar sa ai si factura pentru ele (altfel te trezesti ca mine cu buza umflata la echipament)

dupa intregul deviz (este provizoriu) ar trebui sa te duci la un service autorizat (aici dai bani din buzunarul tau) sa iti faca si eu o contatare tehnica (cei de la asigurari - nu or sa iti treaca niciodata daca ai cadrul de bord indoit sau alte minuni care nu se vad)

cu foita de la asigurari si cu cea de la service (daca ti-ai facut-o, nu este obligatorie) iti faci devizul de reparatie - fiecare articol cu pretul

dupa ce ai luat devizul de reparatii - (este la ordinul 10000 lei) te duci la asigurator si il depui

in termen de X zile trebuie sa iti comunice un raspuns cati bani si cand o sa ii primesti

PS cere numere de telefoane pe unde te duci - vei avea nevoie de ele - ca sa bati la cap toti tantalaii de la asigurari - altfel se misca ca un poponeata toata treaba

 

bine ca nu ai patit tu nimic

si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...