Sari la conținut

Putin Ajutor Pentru O Jawa 350 Va Rog


Postări Recomandate

In urma unei maine nepricepute care si-a bagat nasu pe unde nu trebuie m-am ales cu un motor care nu mai trage, moare si nu sta la relantiv.Ma gandesc ca ar trebui reglat avansu pentru ca stiu ca s-a umblat la el...dar cum se face?

Mi-ati putea da cate-va sfaturi ...va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei maine nepricepute care si-a bagat nasu pe unde nu trebuie m-am ales cu un motor care nu mai trage, moare si nu sta la relantiv.Ma gandesc ca ar trebui reglat avansu pentru ca stiu ca s-a umblat la el...dar cum se face?

Mi-ati putea da cate-va sfaturi ...va rog

 

ia legatura cu Ilarie pe forum. El se pricepe la Jawa si iti poate da un sfat. Numai bine!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta ca exista un post cu manuale pt mai multe tipuri si modele de motociclete printre care si de jawa se 350 si 634 si 638 si ......toate, asta daca crezi ca te descurci la mecanica cu toate ca o sa trebuiasca sa inveti (asta e blestemu nostru-proprietarii de comuniste) daca nu vezi ca sunt destui care se pricep la reparat si chiar bine motociclete chiar si comuniste, ce sa faci toti trebuie sa mancam o paine eu de exp am duso la mao_san vezi ca are un topic aici la service sunt foarte multumit cu toate ca inca nu a terminat-o, mai are nevoie de un releu si am inteles ca nu e nici scump. uite am gasit : www.motorlife.ro/motociclete/jawa/cum_sa.htm sau ramane sa o duci la cineva care stie exact ce are de facut la ea si mult mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In urma unei maine nepricepute care si-a bagat nasu"

 

acu depinde si cat de mult a bagat mana..sau nasu..sau....whatever :banana: - ca poate e din carburator - subalimentat/mizerie/infundat - robinetu e deschis bine ? ...eu stiu -sunt destule chestii la care te poti uita pana sa umbli la motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...