Sari la conținut

ce stiti despe acest ulei?


Postări Recomandate

salut

ce stiti despre acest tip de ulei, a folosit careva? se numeste Rheinol, are urmatorii indicatori JASO MA, API: SG; ACEA:A2! este un ulei semisintetic!

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ce stiti despre acest tip de ulei, a folosit careva? se numeste Rheinol, are urmatorii indicatori JASO MA, API: SG; ACEA:A2! este un ulei semisintetic!

 

numai bine

Da,eu am bagat deja la al meu. Inainte am avut Repsol full sintetic si imi patina ambreiajul din cauza asta. Am gasit un link cu acest ulei in RO si m-am hotarat sa cumpar acel ulei de moto. Ambreiajul ok, fara zgomote suspecte la motor doar un mic inconvenient. La neutral nu imi intra intodeauna cum vreau eu ca si inainte cu alte uleiuri. Daca producatorul german specifica aceste coduri pe cutie e ok. Oricum voi face schimbul acestui ulei la 4000 km si voi folosi clasicul Castrol semisintetic cu care mobra mergea perfect, tip de ulei pe care l-am folosit cel mai mult si asta din cauza acelui inconvenient cu punctul mort. In rest nu am ce reprosa acestui ulei. Poate la mobrele cu lucrul la turatii mai joase e mai ok. La pretul de 20 lei/l nu cred ca poti emite pretentii...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...