Sari la conținut

Telescop Ural


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

Tot caut si nu gasesc.

Un telescop de ural, care sa aiba bucsa de prindere, aia peste care vine cauciucul de atenuare, de 14mm, diametru.

Nu stiu ce fel de atas am, ca majoritatea pieselor noi nu se mai potrivesc,, decat cu modificari.

 

Am incercat sa pun o bucsa facuta special ca sa intre pe cuiul de prindere al atasului si am reusit sa rup cauciucul ala dintre bucsa si urechea telescopului.

Ma gandeam sa inlocuiesc caucucul ala cu o bucata de furtun... asta ar fi bine, numai ca nu prea gasesc.

Sau sa fac una din silicon... nu stiu daca tine, fiind prea elastic...

 

Problema e ca ajunge sa fie de 1mm grosime

 

Sau nah... daca aveti cumva un telescop care sa vina la marele fix,

il cumpar!

post-51591-1276846084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot caut si nu gasesc.

Un telescop de ural, care sa aiba bucsa de prindere, aia peste care vine cauciucul de atenuare, de 14mm, diametru.

Nu stiu ce fel de atas am, ca majoritatea pieselor noi nu se mai potrivesc,, decat cu modificari.

 

Am incercat sa pun o bucsa facuta special ca sa intre pe cuiul de prindere al atasului si am reusit sa rup cauciucul ala dintre bucsa si urechea telescopului.

Ma gandeam sa inlocuiesc caucucul ala cu o bucata de furtun... asta ar fi bine, numai ca nu prea gasesc.

Sau sa fac una din silicon... nu stiu daca tine, fiind prea elastic...

 

Problema e ca ajunge sa fie de 1mm grosime

 

Sau nah... daca aveti cumva un telescop care sa vina la marele fix,

il cumpar!

O faci!

...la magazinele care mai au pese de Aro , dacia , Tractor , gasesti tot felul de bucsi , tampoane, si amortizoare de cauciuc( la Aro sunt ceva tampoane groase ...) din care, cu putina imaginatie o faci!

Bucsa interioara o recuperezi , o infigi int-ro bucata de cauciu mai groasa , care sa fie acoperitoare ca si diametru si grosime , si in 2 minute , bagata pe un surub ( sa se invarta usor...), pe un polizor , ii faci si diametrul exterior....

Stiu ca traim niste fabuloase vremuri consumiste , in care putem sa cumparam vise , orgasme, etc...dar asta n-o sa ai de unde s-o cumperi :cheers:

Mesaj completat

....iar telescopul din fotografie , este chinezesc , nedemontabil, nereparabil, si trebuie umblat cu el cu grija , pt. ca are piesa terminala din ceva aluminiu de kaka, si crapa foarte usor( daca asa ceva folosesti...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca traim niste fabuloase vremuri consumiste , in care putem sa cumparam vise , orgasme, etc...dar asta n-o sa ai de unde s-o cumperi :P

Nu garantez ca as fi avut si orgasm... si nici ca eram pe aproape ;)

Am cautat si pe ural-zentrale si oldtimergarage...

Chiar si pentru ei e SF!

....iar telescopul din fotografie , este chinezesc , nedemontabil, nereparabil, si trebuie umblat cu el cu grija , pt. ca are piesa terminala din ceva aluminiu de kaka, si crapa foarte usor( daca asa ceva folosesti...)

Cineva de la unul dintre magazinele astea online mi-au raspuns ca telescopul meu ar fi facut in India... e de la dany... Nare el nicio vina ca nu pusca la mine!

Pe myural.com, tipul baga telescopul cu mana. La mine e mai lung cu 2 -3 cm!

Dupa ce m-am mai informat, am inteles ca toate-s la fel ca lungime. Dar la 90 euri, la reprezentanta, eventualul orgasm se transforma in cu totul altceva.... nu spun ce!

 

Mersi pentru raspuns.

Ma mai duc sa vad ce cauciuce gasesc...

post-51591-1276891317_thumb.jpg

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...