Sari la conținut

Arundel Castle


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

cateva poze din calatoria de ieri...imi pare rau doar ca n-am facut si poze pe drum, peisajul a fost de vis. exact ca in picturile de gen din 1700-1800...

post-38258-1281339850_thumb.jpg

post-38258-1281340234_thumb.jpg

post-38258-1281340326_thumb.jpg

post-38258-1281340389_thumb.jpg

post-38258-1281340555_thumb.jpg

post-38258-1281340794_thumb.jpg

post-38258-1281341019_thumb.jpg

post-38258-1281341077_thumb.jpg

post-38258-1281341113_thumb.jpg

post-38258-1281341193_thumb.jpg

post-38258-1281341236_thumb.jpg

post-38258-1281341265_thumb.jpg

post-38258-1281341289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog daca ai timp sa scri mai multe detalii despre locatia castelului si despre cum se poate ajunge acolo

 

Mesaj completat

m-am lamurit cu un search pe goagal....totusi vreau sa aud si sa citesc povestea...despre drum...cazare..tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog daca ai timp sa scri mai multe detalii despre locatia castelului si despre cum se poate ajunge acolo

 

Mesaj completat

m-am lamurit cu un search pe goagal....totusi vreau sa aud si sa citesc povestea...despre drum...cazare..tot

 

ce cazare? stau in londra, am facut 100 mile pana acolo...cu un gps de tot kktu. ca altfel ajungeam mai repede. da, sunt si castele cu cazare peste noapte, cica ieftin. cand o sa ajung o sa zic, momentan n-am gustat experienta. a fost foarte obositor drumul, plin de curbe pe o portiune bunicica, dar s-a meritat peisajul. efectiv am ramas fara cuvinte, si am trecut prin cateva tzari ca sa ajung aici si totusi...parca era peisaj de Constable. exact asa...un garduletz de 50 de ani rupt...vaci, cai, iarba..o apa...lebede...vaporase. si copacii...da, copacii..aici nu se taie copacii...au sute de ani unii. intr-una din poze e un copac, eh ala e copac de pluta. am observat coaja cand m-am apropiat ca altfel nu stiam ce e. aici au astia de toate inclusiv palmieri. cica iarna nu e foarte frig si rezista.

interiorul castelului m-a dat pe spate, picturi de la 1300-1900, mobila medievala, renascentista, chinezeasca, etc, arme reale de vanzare. unele din 1600, la preturi mici. am crezut ca sunt copii dar nu erau...150-250 bucata. nu stiu ce sa mai zic ca am vazut tot ce se putea vedea, de la bufnite americane impaiate la obiecte vechi de sute de ani. n-am cuvinte....si cica asta nu e cel mai tare castel. calatoria trebuia sa fie pana la Stonehenge dar am ajuns la 12 acolo....adica f tarziu. am stat pana la 5...apoi acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: interesant... m-ar bate gandul sa-l vizitez la anul

 

dar ai grija cu vremea. ca acum de ex aici mai e cald maxim 2 saptamani apoi incep ploile , de aia am si profitat de ocazie. sper sa mai prin macar o iesire....daca nu, asta e...ma resemnez la o cafea in Ace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain castel, faina tura. Felicitari si schimbati-va GPS ul :baldy: .

 

 

merci! am avut unul imprumutat. nici un GPS nu face fatza ca lumea in afara de Tom Tom...toate au delay. cand treci de intersectie iti zice ca ai gresit...sau in loc de a doua iesire e a treia. dadeam si eu un exemplu...oricum in afara orasului sunt cam toate indicatoarele necesare. daca iti faci temele nu dai gres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci! am avut unul imprumutat. nici un GPS nu face fatza ca lumea in afara de Tom Tom...toate au delay. cand treci de intersectie iti zice ca ai gresit...sau in loc de a doua iesire e a treia. dadeam si eu un exemplu...oricum in afara orasului sunt cam toate indicatoarele necesare. daca iti faci temele nu dai gres.

nemaipomenit de frumos :baldy:

about gps: seteaza-l pt drumul cel mai rapid, iar cand te apropii de intersectie incetineste,,, ca au procesoarele cam de 400Mhz deci micute,, si nu apuca sa isi faca refresh ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...