Sari la conținut

Scos 'tardu la pasune


Postări Recomandate

Trebuia sa fie doar o alta Duminica cu preteni. Potol bun si curbe faine.

Da chiar la locul de intilnire facui pana. Norocu prostului chiar in fata la un magazin moto si acompaniat de doi mocioclisti cu vechime si experienta.

post-104-1281420898_thumb.jpg

Astai Dennis. Are 11 mocioclete. Imi da gura apa de cite ori ii vad garaju [sau ficasa, da nu ii zii asta ca are si colectie de arme de foc]

Sio facut DR650-u asta exact cum mi las face si io. Saua Corbin ii cam inalta pt curu meu scurt, da in rest e super fain.

post-104-1281421276_thumb.jpg

Asta este Nick. Nascut in Russia, super mecanic moto. Baiet de nota 10 numa nu te contrazici cu el. Ca nu se termina si nici nu cistigi.

O cumparat Huskyu asta cu partea electrica varza si toata in bucati in cuti cu 700$. Am crezut co dat bani pe fiare vechi.

Tot el o cistigat si argumentu ala...

post-104-1281423051_thumb.jpg

De la una la alta pina sa plecam am schimbat planurile. Am zis ca daca tot e asa de cald ar fii chiar fain sa inhalam ceva praf

Neam indreptam spre coclaurile nepavate.

Dennis offroader cu vechime, io mai putin, Da Nick avea 'tardu de doua luni si nu fusese niciodata de pe astfalt cu el. Experienta offroad minima.

Da omu plin de talent natural.

Problema e ca mai toate drumurile pe acolo au semne "Private property! Trespassers will be shot! Survivors will be shot again!"

Si chiar ca localnici nu prea au sensu umorului. Pe primu drum deja cum neam oprit o si aparut unu cu quadu si ditamai lupu dupa el ca sa ne caram deacolo.

Cit glumisem noi inainte, da cliseul "Deliverance" o fost greu de ignorat.

Aicea poza dupa ce am iesit la drum pavat un pic inainte sa cautam alte coclauri.

post-104-1281425155_thumb.jpg

Gasisem un drum chiar fain pina am dat di poarta asta. Alea mai inainte leam mai deschis sau ocolit. Da asta char ca era facuta sa descurajeze.

post-104-1281425669_thumb.jpg

Numa ca noi aveam un rus cu noi. Dupa cum zicea, nu te contrazici cu el. Ca pierzi. O aflato si poarta aia.

Huskiu si DRZ mai cu chiu cu vai... da DR-u cu rezervoru de 5galoane aproape plin ...valeu

post-104-1281425963_thumb.jpg

"No tziam zis io ca se poate!" Da ma rusnakule, asa ai zis firai tu sa fii...

post-104-1281426219_thumb.jpg

Un pic paranoici ca acu era cam greu sa ne tiram in graba daca trebuia am stins motoarele si ajutati de panta am facut citeva km tacuti.

Porma on inceput la deal din nou si o trebuit sa facem praf din nou.

Sus pe deal era priveliste frumoasa. Am oprit pt poze

post-104-1281426441_thumb.jpg

post-104-1281426534_thumb.jpg

post-104-1281426630_thumb.jpg

De acolo am reusit sa gasim asfalt din nou si ultima poarta spre civilizatie din nou.

post-104-1281426798_thumb.jpg

La nici doua mile de acolo In drum spre casa o trebuit sa fugim si de ranger care vazindune plin de praf o vrut sa ne ieie de urechi un pic.

Lasa data viitoare...

 

Acu chiar ca vreu roti de enduro la DRZ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...