Sari la conținut

Sfaturi


Avi
 Share

Postări Recomandate

salutare spunetimi si mie ce sa ii mai fac la scuter am schimbat robinetul de vacum cu unul nou; dar nu imi tine vacumul tras sa lase benzina sa ajunga la carburator merg merg si deodata ramane fara benzina tre sa scot furtumul dela vacum il bag in gura :lol: trag putin se umple carburatorul dau o pedala si merg iar 3-4 sute de metrii apoi aceeasi problema sa fie din cauza uzurii motorulul sa nu faca vacum suficient luni o sa schimb segmenti piston pana acum avea presiune putin sub 6psi poate sa fie de aia aa am schimbat si muzicuta cu una ok si am marit si gaura la teava de vacum de pe carburator.

astept ceva ideei :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

compresia de 6 psi ??? este extrem de mica... 6 psi face compresi doar pistonu' fara nici un segment la turatia aia... cred ca nu ai citit bine pe cadranul ala. eventual 6 bar, sau 6 atmosfere...

6 psi inseamna cam 0,4 atmosfere.

dar dak totusi ai o asemenea compresie mica, trebuie schimbati neaparat segmentii... eventual si alezat cilindru si piston mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.posibil sa fie membrana defecta dar putin probabil 2.lipsa compresie,dar tot ar trebui sa deschida 3.neetansare furtunas sau furtun crapat care trage aer fals.4.verifica sa nu cumva sa fi inversat furtunele(vacuum cu benzina)

Editat de revo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...