Sari la conținut

Plimbare scurta de Duminica prin Jud. Arad!


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Pentru poze intrati la mine pe BLOG!

 

Daca tot a fost vreme urata in week-u 11-12 septembrie si nu am mai putut merge pe Vf. Bihor din M-tii Apuseni , Sambata seara am zis ca sa mergem macar intr-o plimbare scurta pe data de 12.sept , Duminica.

 

Duminica dimineata la ora 10:00 am postat pe forum ca ne intalnim cateva persoane la Billa la ora 12:00. Acolo sa hotaram si traseu , ca nu aveam nici o idee. Intre timp am mai dat si 2-3 telefoane , binenteles toti erau adormiti si nu stiau exact daca vin sau nu.

 

Pana la urma la ora 12:00 au fost prezenti inafara de noi ( Eu , Atti si Moni ) , inca 4 persoane. Clau cu TransALP , Duda (Alex) cu BMW , Ovi (picasso_ss) cu Aprilia Pegaso , GIV (Florian) cu BMW si mai tebuia sa-l luam de pe drum pe Ovi (Cucun) cu BMW.

 

Am intrat in Billa ne-am facut cumparaturile , carne , suc , seminte , paine , etc pentru a face o frigare. La ora 13:00 am ajuns in Cicir de unde l-am luat pe Cucun si ne-am indreptat spre Lipova unde aveam sa ne punem la o frigare. Mai exact undeva dupa Lipova la vreo 5 km langa Mures.

 

De la Billa am plecat pe ploaie usoara , marunta si innorat. Imediat cum am iesit din oras la 10-15 km a iesit soarele si s-a facut cald. Pe cand am ajuns la locul unde am fript carnea s-a facut foarte cald , nu mai stiam ce sa facem cu hainele de pe noi , era senin si frumos afara.

 

De la ora 14:00 la 16:00 am fript si am mancat fiecare ce si-a luat. Intre timp CuCun ne spune ca a vb cu Kato la telefon inainte de a plecat de acasa si ca o sa apara si el. Asa a si fost, in scurt timp apare si Kato cu TransALP. Pe la ora 16:00 am plecat spre Ususau si am trecut Muresul pe un pod nou facut care duce in Conop. GIV a fost ghidul nostru , el a mai fost si a stiut de acel pod.

 

Din Odvos am intrat putin pe Vale la Milova, dar ne-am intors dupa vreo 5-7 km. Am ajuns in Arad pe la ora 18:00 , am mai stat putin prin oras la barfe in fata Teatrului Ioan Slavici.

 

Mai multe vedeti in SlideShow !

Mesaj completat

Completare cu cateva poze! :hurt:

 

SL373291.JPG

 

SL373293.JPG

 

SL373301.JPG

 

SL373326.JPG

 

SL373329.JPG

 

SL373332.JPG

 

SL373335.JPG

 

SL373338.JPG

 

SL373345.JPG

 

SL373348.JPG

 

SL373350.JPG

 

SL373352.JPG

 

SL373360.JPG

 

SL373376.JPG

 

SL373383.JPG

 

SL373386.JPG

 

SL373394.JPG

 

SL373407.JPG

 

SL373422.JPG

 

SL373446.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...